Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sokak kedisini komaya soktular

Isparta’nın Halıkent Mahallesi’nde başına

Isparta’nın Halıkent Mahallesi’nde başına sert cisimle vurulan sokak kedisi aldığı darbeler sonucu komaya girdi.Darbeler sonrası çenesi kırılan ve tek gözünü kaybeden kedi, ölmek üzereyken bir hayvansever tarafından bulunarak veteriner hekime götürüldü. Kedinin burada yapılan ilk kontrolünde komada olduğu anlaşıldı. Kafasına aldığı darbeler sonucunda çenesi kırılan kedinin çenesine platin takıldı, işkenceden dolayı kör olan gözü ameliyatla alındı.

ÖLMEK ÜZEREYDİ

Talihsiz kediyi müşahade altına alan Veteriner Hekim Abdullah Koyun, kedinin kendisine koma halinde getirildiği gün, ağzında kurtlanma başladığını aktardı. Bu durumun kediyi ölüme yaklaştıran son anlar olduğunu söyleyen Koyun, kediyi ameliyata alarak yaşam savaşını kazanmasına destek olduklarını söyledi.

Kedinin kendilerine Ramazan ayında getirildiğini belirten Koyun, şöyle konuştu: “Ağzının içindeki yaranın çok kötü olduğunu tespit ettik. Hatta yara kurtlanmış vaziyetteydi. Yarayı temizledik, beş gün tedavisini yaptık.

Çenesindeki kırığı sabitlemek için ameliyata aldık. Gözünde enfeksiyon vardı. Gözünün birini almak zorunda kaldık. İlk geldiğinde hırçın ve korkak bir haldeydi. Çok acı çekiyordu. Ama şu an sağlığına kavuştu.” Koyun, “Bir kediye, bir köpeğe işkence yapmak kimsenin hakkı değil” ifadelerini kullandı.

FERHAT KAYA
ISPARTA