Bağlantıda Kalın

Gönen

Siyasette örnek tablo

Yayınlanma

,

AK Parti Isparta Milletvekili Adayı Haydar Kemal Kurt, seçim çalışmalarına Gönen’de ara vermeden devam ediyor. Gönen CHP İlçe Başkanı Yusuf Şengül, seçim çalışması yaparken rastlayan Kurt, çay daveti üzerine CHP teşkilat başkanı ve partililerle beraber çay içerek sohbet sohbetti.

Esprili ve hoş bir ortamda geçen ziyarette CHP İlçe Başkanı Yusuf Şengül Kurt’a, “Haydar Kemal Kurt olarak sizi severiz ancak partinize oy vermeyiz” diye esprili bir üslupla takıldı.  Haydar Kemal Kurt ve ekibi nazik ziyaretleri için ilçe başkanı ve teşkilatına teşekkür ederek ziyaretlerine devam etti.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönen

Gönen Fen Lisesinin Üniversite başarısı!

Yayınlanma

,

Yazar:

Ülkemizin tarihi 100 Lisesinden ve Isparta’nın eğitim alanındaki öncü kurumlarından biri olan Gönen Fen Lisesi öğrencileri üniversiteye giriş başarısı ile yüzleri güldürdü. Yıllardır kaliteli eğitim anlayışı ve öğrenci odaklı yaklaşımıyla bilinen okul, bu yıl da yüz güldüren üniversite yerleştirme sonuçlarıyla gurur kaynağı oldu.

Gönen Fen Lisesi’nin mezunları, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre büyük bir başarı elde etti. 2023 yılında 63 mezun veren Gönen Fen Lisesinde 17 öğrenci Tıp Fakültesine , 14 öğrenci Mühendislik Fakültesine , 4 öğrenci Diş Hekimliğine, 1 öğrenci Eczacılık fakültesine , 1 öğrenci Hukuk Fakültesine , 1 öğrenci İşletme Bölümüne, 2 öğrenci Hemşireliğe , 1 öğrenci Sınıf Öğretmenliğine , 1 öğrenci İlk ve Acil Yardım bölümüne yerleşti.

Öğrenciler, yüksek puanlar ve derecelerle tercih ettikleri üniversitelere yerleşmeyi başardı. Okul yönetimi, öğretmenler ve öğrenci velileri, bu başarının arkasındaki temel faktörlerin başında okulun öğrencilere sunduğu kaliteli eğitim, rehberlik hizmetleri ve öğrenci motivasyonunun geldiğini vurguluyor.

Reklam

Gönen Fen Lisesi Müdürü Önder Kaya, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Okulumuz, sadece akademik başarıyı değil, aynı zamanda karakter gelişimini de önemseyen bir anlayışla hareket ediyor. Öğrencilerimize sadece derslerde değil, aynı zamanda sosyal etkinliklerde, kültürel faaliyetlerde ve gönüllülük çalışmalarında da destek oluyoruz. Bu çok yönlü yaklaşımın, öğrencilerimizin üniversite sınavlarındaki başarısına olumlu yansıdığına inanıyoruz.

Gönen Fen Lisesi’nin üniversite başarısının ardında yatan diğer bir etken ise deneyimli öğretmen kadrosu. Okul, branşında uzman öğretmenleri bünyesinde bulundurarak öğrencilere en iyi eğitimi sunma hedefini sürdürüyor. Ayrıca, öğrencilere yönelik düzenlenen deneme sınavları, rehberlik programları ve üniversite hazırlık kurslarıyla öğrencilerin sınav sürecine en iyi şekilde hazırlanmaları sağlanıyor.

Reklam

Bu başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz. Gönen Fen lisesi olarak, gelecekte de aynı kararlılıkla eğitim kalitemizi artırmaya ve öğrencilerimizi üst düzey üniversitelerde en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.

Okumaya Devam Et

Gönen

Gönen’de Millet İttifakı SKM Açılışı Yapıldı

Yayınlanma

,

Yazar:

SOKAK SOKAK DOLAŞTI, VATANDAŞLARIN BAYRAMINI KUTLADI

MİLLETVEKİLİ CESUR, GİTTİĞİ HER YERDE VATANDAŞA UMUT AŞILADI

Ramazan Bayramının ilk gününde yoğun bir mesai harcayan İYİ Parti Isparta Milletvekili, 28. Dönem Milletvekili Adayı Dr. Aylin Cesur, bir güne tam dokuz program sığdırdı. Yaptığı tüm ziyaretlerde büyük ilgiyle karşılanan Cesur ilçe, kasaba ve köylerde sokak sokak dolaşarak mahalle sakinlerinin bayramını kutladı.

Reklam

Atabey, Isparta Valiliği ve İYİ Parti İl Başkanlığı bayramlaşma programlarının ardından soluğu Gönen’de alan Milletvekili Aylin Cesur ve beraberindeki milletvekili adayları Prof. Dr. Timuçin Kodaman, İsmet Yılmaz, Faruk Torun ve parti teşkilatları Millet İttifakı Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışına katıldı. Millet İttifakı’nın il başkanları ve parti yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda Gönenlinin katıldığı programda coşkulu kalabalığa iktidar mesajları verildi.

SKM açılışında kısa bir konuşma yapan Cesur, “Hedeflerimize ulaşmak için Gönen’de önemli bir merkezin açılışını yapıyoruz. Önceki seçimlerde millet ittifakı olarak İstanbul’u almadık mı? Ankara’yı almadık mı? Daha birçok şehri almadık mı? Şimdi yeniden güzel başarılara imza atacağız. Türkiye’yi yoksulluklar, yolsuzluklar, adaletsizlikler ülkesi olmaktan kurtaracağız. Evlatlarımız yarınlara güvenle bakacak. Kendilerini bu ülkeye yabancı hissetmeyecek” dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri Gönen İlçe SKM’nin açılış kurdelesini hep birlikte kesti.

KEÇİBORLU’DA HALKLA KUCAKLAŞTI

Reklam

Gönen’deki programın ardından Keçiborlu’ya geçen Milletvekili Cesur ve beraberindekiler, ilk olarak İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Ardından sokak sokak dolaşarak mahalle sakinlerinin ve esnafın bayramını kutladı.

15 Mayıs sabahında Keçiborlu halkının kendisine reva görülen haksızlıklardan kurtulacağını ifade eden Milletvekili Cesur, “Keçiborlu’da başta lavanta üretimi olmak üzere diğer tüm kaynaklarının verimli kullanılamaması bizleri üzüyor. Bugün lavantanın da elimizden yavaş yavaş kayıp gittiğini görüyoruz. Keçiborlu’muz adına çok önemli projelerimiz var. Bunların gerçekleşebilmesine de az kaldı. Çok yakında iktidara geliyoruz. İnşallah 15 Mayıs sabahında Isparta İYİ olacak, tarih yazacak. Keçiborlu artık kendisine reva görülen haksızlıklardan, hizmetlerden yoksun bırakılmaktan kurtulacak, sahipsiz olmadığını görecek. Keçiborlu halkımızın Mübarek Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. İyi günler Keçiborlu’ya da gelecek.” dedi.

BÜYÜKGÖKÇELİ’DE VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Reklam

Keçiborlu’daki programın bir diğer ayağını ise Senir Kasabası oluşturdu. Burada yapılan SKM açılışının ardından Büyükgökçeli’ye geçen İyi Partili heyeti köy halkı karşıladı. Büyükgökçeli’de yoğun bir kalabalığa hitap eden Milletvekili Cesur, ‘Biz çok geldik buraya, bu kahvehaneye. Her gelişimizde sonuna kadar doldurdunuz burayı. Burası yandığında da biz buradaydık, Cemil Yavaş kardeşimizi şehit verdiğimizde de buradaydık. Allah rahmet eylesin, inşallah başka kayıplar yaşamayalım istiyoruz. Kendisini Türk Milliyetçiliğine adayan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Türkiye’deki herkese kucak açmış bir liderdir. Vatanımızın tek bir karış toprağı için canını vermeye hazır olan Türk milletinin duygularına öncülük etmek için kurulan bir partinin neferiyim. Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alanlardan hesap soracağız. 14 Mayısta sandığa gideceğiz ve Türkiye’nin ilelebet yaşamasını davasını burca dikeceğiz. Bunlarda şüpheye mahal yok.” şeklinde konuştu.

SAV KASABASINI ZİYARET ETTİ

Milletvekili Cesur ve beraberindeki heyet son olarak da Sav Kasabasında vatandaşlarla buluştu. Seçim otobüsünden iner inmez çevredeki esnafla el sıkışan, bayramlarını kutlayan Cesur, insan odaklı yönetim anlayışının bir örneğini sergiledi. Gittiği her ilçede, girdiği her dükkanda, elini sıktığı her vatandaşta hep bir umut, hep bir gülümseme yaratan Milletvekili Cesur, Sav’da da vatandaşa umut aşıladı.

Reklam

Akşamın ilerleyen saatlerine rağmen büyük bir kalabalıkla buluşan Milletvekili Cesur, şöyle konuştu; “Ülkemizdeki sistem o kadar kokuşmuş ki; arkadaşlarım tarımda yaşanan sorunları anlatıyor, Türkiye’nin birlik beraberliğinin nasıl zarar gördüğünü anlatıyor. Hacılar Köyünden buraya ilk atılan asfalttan bu yana bir daha hiç dokunulmamış yoldan geldik. Isparta’nın sahipsiz bırakıldığını anlamak için sadece bu bağlantı yoluna bakmak yetmez mi?

İktidar bir afeti nasıl felakete çevirdi, maalesef yaşayarak gördük. Soğukta yakınlarını kaybetmiş, ölüsünü bulmanın lüks sayıldığı bir ortamda üç gün ortalıkta görünmeyen Kızılay, üç günün ardından yavaş yavaş gelmeye başlamış. Kızılay’ın çadır satar hale geldiği, başkanının ise hala görevde olduğu bir kirlilik içerisindeyiz. İYİ Parti kadroları olarak bu kirliliği temizlemeye geliyoruz. Memleketimizi bu karanlıktan çıkarmaya geliyoruz.”

Ziyaretin ardından bir süre Sav halkıyla sohbet eden Milletvekili Cesur, vatandaşın sorunlarını ve taleplerini dinledi. Dur durak bilmeden çalışmalarını sürdüren Milletvekili Cesur, günün sonunda dokuz ayrı programı tamamladı.

Reklam
Okumaya Devam Et

Gönen

Isparta’da İşçileri Taşıyan Servis Aracı Devrildi

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’nın Keçiborlu ilçesi yakınlarında Gönen ilçesini geçtikten sonra otobüs devrildi. İşçilerin bulunduğu otobüsün şarampole devrildiği ve kazada yaralıların olduğu öğrenildi.

Kaza sabah saatlerinde Baladız yol ayrımında meydana geldi. İşçi servisi olduğu öğrenilen otobüs, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucunda şarampole yuvarlandı. Kazada çok sayıda kişi yaralandı. İhbar üzerine olay yerine 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi. Yaralılar olay yerine gelen sağlık görevlileri tarafından ilk müdahalelerinin yapılmasıyla hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Okumaya Devam Et

Popüler