Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siber Isparta Gençlik Merkezi teknolojide donanımlı gençler yetiştirecek 

Isparta Belediyesi öncülüğünde Isparta

Isparta Belediyesi öncülüğünde Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) ortaklığıyla Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ‘Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’ kapsamında Siber Isparta Gençlik Merkezi kuruldu. Merkez sayesinde gençlerin teknoloji alanında farkındalıkları artırılarak, bu alanda girişimci olmalarına katkı sağlanması hedefleniyor. 

Isparta Belediyesi, her yaş grubundaki gençlerin kendilerini geliştirebilmeleri ve girişimcilik kazanmaları için imkânlar oluşturmaya devam ediyor. Bu bağlamda Isparta Belediyesi, Fatih Mahallesi’nde inşa ettiği gençlik merkezini Siber Isparta Gençlik Merkezi adı altında hizmete sunuyor.  Siber Isparta Gençlik Merkezi, Isparta Belediyesi öncülüğünde Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ortaklığıyla Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ‘Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’ kapsamında hizmet verecek. Merkez, siber güvenlik, mobil ve web tabanlı uygulama geliştirme, robotik kodlama, sosyal medya uzmanlığı, dijital asistanlık gibi birçok alanda eğitimler gerçekleştirerek, girişimcilere ve bilişim sektörüne katkı sağlamayı hedefliyor. 

Her yaş grubundan gençlere hizmet verecek olan Siber Isparta Gençlik Merkezi sayesinde gençler teknoloji alanında kendilerini geliştirebilecek ve bu alanda girişimcilik özendirilerek, şirket kurmak isteyen gençlere destek sağlanacak. 

Siber Isparta Gençlik Merkezi hakkında bilgi veren Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Öğretim Üyesi ve Proje Koordinatörü Doç. Dr. Ebru Yılmaz İnce, Isparta Belediyesi ve ISUBÜ işbirliğinde gerçekleştirilen Dijital Gelecek Projesinin BAKA destekli olduğunu söyledi. İnce, “Merkezimizde robotik, dijital dönüşüm, yazılım laboratuvarları ile 2 adet Ar-Ge ön kuluçka merkezleri bulunmaktadır. Burada ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine hem eğitimler hem de girişimci gençlere destekler verilecek. Onların ön kuluçka merkezlerinde çalışmaları sağlanacak. Bu kapsamda girişimcilik eğitimi de verilecek. Eğitimleri alan gençlerin teknoloji alanında farkındalıkları artacak aynı zamanda girişimcilik özendirilecek. Teknoloji alanında şirket kurmayı düşünen gençlere faydalı olacağını düşünüyoruz” dedi.

Tam donanımlı bilgisayar ve ekipmanlara sahip olan Siber Isparta Gençlik Merkezinin, kısa bir süre içerisinde hizmete girmesi planlanıyor.