Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siber güvenlik eğitimi için SDÜ, ISUBÜ ve BAKA işbirliği

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Süleyman Demirel Üniversitesi(SDÜ) ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) ‘Ülkemiz siber güvenlik ekosisteminin gelişimine katkı sağlayacak gençlerin yetiştirilmesi’ hedefiyle işbirliği yapıyor. ‘Siber güvenlik uzmanlarının’ yetiştirilmesi hedeflenen Kalkınma Ajansları Siber Vatan Programı Siber Güvenlik Eğitimi İşbirliği Protokolü, BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan ve ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal tarafından imzalandı.

Teknolojinin giderek daha fazla dijitalleşmesi ile birlikte ülkemizin artan siber güvenlik uzmanı ihtiyacını karşılamak amacıyla Kalkınma Ajansları tarafından ‘Kalkınma Ajansları Siber Vatan Programı’ hazırlandı. ‘Siber güvenlik uzmanlarının’ yetiştirilmesi hedeflenen program kapsamında hazırlanan Siber Güvenlik Eğitimi İşbirliği Protokolü, Isparta Ekonomi Kampüsü’nde BAKA Toplantı Salonu’nda imzalandı. BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan ve ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal’ın imzalamasının ardından çalışmalar başladı.

BAKA, SDÜ ve ISUBÜ işbirliğinde yürütülecek çalışmalarda; üniversitelerin farklı bölümlerdeki öğrencilerde ‘siber güvenlik uzmanlığı’ farkındalık oluşturulacak, yetenekli öğrencilerin tespit edilip akademik altyapı ile çeşitli modüllerden oluşan siber güvenlik eğitimleri almaları ve yeteneklerinin geliştirilmesi sağlanacak ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerin kariyer planlamaları konusunda da faaliyetler gerçekleştirilecek.

Toplantı, BAKA uzmanlarının Siber Vatan Programına dahil olacak öğrencilere yönelik gerçekleştirilecek diğer faaliyetler hakkında verdiği bilgiler ile tamamlandı.