Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şenol'dan gerginlik açıklaması

CHP Isparta İl Başkanı

CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, dün Afyonkarahisar’da AK Parti ve CHP arasında meydana gelen gerginlik ile ilgili olarak yazılı açıklamada bulundu.Konu ilgili Video haber için tıklayınız

Şenol’un yazılı açıklaması şu şekilde :

26 Ağustos 1922, Kurtuluş savaşının son evresidir. Anadolu’nun düşman işgalinden temizlenmesi için,Türk milletinin tüm varlığı ile kurtuluş mücadelesine katıldığı gündür.

26 Ağustos,Afyonkarahisar-Kocatepe de başkomutan Mustafa Kemal komutasında başlayan harekat 9 Eylül de işgalcilerin İzmir den atılmasıyla son bulmuştur.

26 Ağustos,Türk Milleti için bağımsızlık,özgürlük,ve tarih sahnesinde yeniden var olma mücadelesinin günüdür.

26 Ağustos nedeniyle Afyonkarahisar,Şuhut statyumunda düzenlenen törenlere Genel başkanımız Sayın Kemal KILIÇTAROĞLU ve beraberindekiler katılmak istediler.Statyumda daha önce yerini alan ve AKP’li oldukları söylenen provakatörler Kemal Kılıçdaroğlu nun gelişini ve konuşmasını yuhaladılar.Beraberindeki halkı statyum’a polis sokmadı ve vatandaşları copladılar.Kılıçtaroğlu nun konuşması esnasında Rabia selamı ile konuşmayı kesmek istediler.

Bu provakatörce davranışlar Ulusal birlik ve beraberliğe yapılan bir darbedir.Milli güne saygısızlıktır.Ulusal bağımsızlık mücadelesini hiçe saymaktır.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na ve yanındaki arkadaşlarına dolayısıyla milli günde Türk Milletine yapılan bu saygısızlığı şiddetle kınıyoruz.

Vedat ŞENOL
CHP Isparta İl Başkanı