• Gazete32
  • Isparta
  • Şehirler ve Kültürler – Yörelerimiz Gezileri Başlıyor

Şehirler ve Kültürler – Yörelerimiz Gezileri Başlıyor

ABONE OL
Şubat 27, 2020 07:36
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi ile 120 bine yakın genç, kültürel yönden zengin çevre iller ile kendi il ve ilçelerinin tarihi ve kültürel değerlerini daha yakından tanıyacak.

Hayata geçirilecek olan proje dahilinde farklı yörelerde yaşayan gençlerin birbirleriyle tanışarak aralarındaki diyalogu arttırmaları amaçlanıyor.

Proje kapsamında gençler bir gün boyunca merak ettikleri ve daha önce görme fırsatı elde edemedikleri yerleri ziyaret edecekler. Bu etkinliklere engelli gençlerin de refakatçileri ile katılımı mümkün olacak. Aynı zamanda şehit veya gazi yakını olanlara,  anne veya babası vefat edenlere, dezavantajlı ve kırsal kesimde yaşayan gençlere öncelik verilecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan gençler ile varsa diğer kamu kurum ve kuruluşlarına bağlı yurtlarda kalan gençler de projeye katılabilecek.

“Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” Projesinin 17 Haziran’da son bulması planlanırken, bu süreçte gençlerin yapacakları köy okulu ve huzur evi ziyaretlerinin yanısıra çevre temizliği gibi gönüllülük faaliyetleri ile farkındalık sağlanması amaçlanıyor.

Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nin organize edeceği gezilere başvurulara şahsen yapılacaktır. 14-17 yaş grubunda başvuru yapacak gençler başvuru formu ve veli izin belgesini doldurtarak velilerine imzalatmaları gerekmektedir. Veli izin belgesi olmayan gençler geziye kesinlikle götürülmeyecektir. 18 yaş üstü başvuru yapacak gençler başvuru formunu doldurup taahhütnamede belirtilen şartlara uymak kaydıyla gezilere katılabileceklerdir.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0