Bağlantıda Kalın

Türkiye

Şehirdeki YDG-H'liler temizlenecek

40 gün süren harekatla İkiyaka-Buzul-Doski hattını teröristlerden temizleyen Mehmetçik, PKK’ya büyük darbe indirdi.

Yayınlanma

,

PKK’nın Kandil’i olarak bilinen İkiyaka Dağları, Buzul Dağı ve Doski Vadisi, Şehit Kurmay Yarbay İlker Çelikcan Operasyonu’yla terörist unsurlardan temizlendi. Mehmetçiğin bu başarısı, örgütün Türkiye’deki varlığı için de yıkım oldu. Terör örgütünün Kuzey Irak ile bağlantısı kesildi, şehir yapılanmalarda silah ve mühimmat sıkıntısı başgösterdi. Silahlı kuvvetler, terörle mücadele kapsamında yönünü, artık halktan da yeterli destek görmeyen YDG-H unsurlarına çevirdi. PKK’ya yönelik 27 Eylül’de büyük bir operasyon başlatan TSK, bölgede 40 gündür temizlik harekatı yürütüyordu. ‘Genel anlamda’ 5 Kasım’da tamamlanan harekatla birlikte, sarp kayalıklara, çıkılamaz denilen tepelere gidilerek hakimiyet sağlandı. İki tabur komando ve özel birliklerin katıldığı intikal, bölgeye yeni terörist girişlerinin önünü tamamen kesti. Tam olarak kontrol altına alınmış Oramar bölgesinde, abluka altında bulunan ufak terörist gruplarının yok edilmesi için arama/tarama çalışmaları sürüyor. Mehmetçik 7/24 nöbette.

KIR-KENT BAĞLANTISI KESİK

Operasyonla birlikte PKK’lıların Irak’ın kuzeyinden Türkiye’ye giriş yaptığı, saldırılardan sonra ise güvenli kaçış yolu olarak kullandığı önemli bir bölge kontrol altına alınmış oldu. PKK’nın kırsal ile şehir bağlantısını tesis ettiği bölge, başta Yüksekova ve Şemdinli olmak üzere birçok ilçede terör saldırıları için lojistik merkezi konumundaydı. Terör eylemleri neticesinde sözde özerkliğe uzanan uygulamalara bu bölgeden zemin hazırlanıyordu. İkiyaka, PKK için üslenme ve eleman temin noktası olarak da çok önemliydi. Yine ‘örgütün Yargıtayı’ olarak bilinen uyuşmazlık mahkemesi de buradaki Gevarok Kampı’nda kuruluyor ve örgüte ihanet edenler ile örgüte maddi destek sağlamayı reddeden işadamları buradaki sözde mahkemede yargılanıyordu. Tüm bu özellikleriyle örgüt için çok işlevsel bir öneme haiz olan İkiyaka-Buzul-Doski hattının teröristlerden temizlenmesi, PKK’lılarda büyük bir psikolojik çöküntüye yolaçtı.

Reklam

YAŞAM MALZEMELERİ KALMADI

Operasyonlarda, takviye olmaksızın teröristlere 6 ay yetecek miktarda yaşam malzemesi imha edildi. Teröristlerin yurtiçi eylemlerin ardından kaçıp sığındıkları bölgeler ve mağaralar tamamen kapatılmış oldu. Şehir yapılanmalarının silah ve mühimmat desteğinin büyük bölümünü karşılayan bölgedeki tüm silahlar TSK’nın eline geçti. Bölge kaynakları, yurtiçindeki teröristler için bu operasyonun etkilerini, “PKK’nın hem yemek hem de nefes borusu iyice sıkıldı, adeta nefes alamaz ve beslenemez duruma getirildiler” şeklinde değerlendirdi.

ÖNCELİKLİ HEDEF: KCK/YDG-H

Reklam

Hakkari Yüksekova bölgesinde ve ağırlıklı olarak İkiyaka Dağları, Buzul Dağı ve Doski Vadisi’nde tamamlanan temizlik operasyonunun ardından terörle mücadelede yeni ağırlık noktası, şehir örgütlenmeleri olarak belirlendi. Dağlıca operasyonuyla örgütün depolarının yok edilmesiyle büyük çöküntüye giren Türkiye içindeki teröristler, hem KCK’lılar hem YDG-H’liler, bundan sonra güvenlik güçlerinin bir numaralı hedefi olacak. Bölgedeki askeri kaynaklar da, kış şartlarında da devam etmesi kararlaştırılan terörle mücadele operasyonlarında yeni hedefin, psikolojik çöküntüye girmiş PKK’nın şehir unsurları olduğunu belirtiyor.

5-10 METREDEN ÇATIŞMA YAŞANDI

40 gün süren operasyon esnasında İnsansız Hava Araçları (İHA) ve İnsanlı Keşif Uçakları (İKU) ile bölgede sürekli keşif yapıldı. Bu yolla tespit edilen teröristlere ait mağara, barınak ve mevziler ateş altına alındı. Hava operasyonlarının ardından dağ ve komando tugay birlikleri Oramar Tepe’nin 500 metre yakınına kadar sızdırıldı. PKK’lı teröristlerin mevzilerine 160 metre kala çatışmalar arttı. 5-10 metre mesafeden el bombalarının kullanıldığı sıcak temaslar yaşandı. Bölgede sıkışan teröristler askere sık sık el bombaları ile saldırılar düzenledi. Ancak tüm bu teröristler etkisiz hale getirildi. PKK elebaşılarından Murat Karayılan’ın “Doski Vadisi düşmesin” diye talimat vermesinin ardından bölgeye yönlendirilen takviye terörist grup ise İHA ve İKU’lar tarafından yapılan keşiflerin ardından havadan vurularak etkisiz hale getirildi. Doski Vadisi desteklenemeyince PKK unsurları bölgeden tamamen arındırılmış oldu.
 

Reklam

Bölge halkı, sokakları PKK’lılardan temizleyen ve hendekleri kaldıran güvenliğin güçlerine müteşekkir. Operasyonların sürdüğü mahallelerde halk, polise çay ve su ikramında bulunuyor. Polis ekipleri de vatandaşlara simit, çikolata ve meyve suyu dağıtıyor.

TERÖRÜN SONU GELDİ

Kuzey Irak’tan Türkiye’ye giriş yapan teröristler, İkiyaka-Buzul-Doski hattındaki mağaralara geliyor, silah ve mühimmatlarını buradan tedarik ederek başta Dağlıca olmak üzere birçok bölgede karakollara saldırıyordu. Bu dağlardaki 200-300 civarındaki terörist sayısı, zaman zaman 700’e kadar çıkabiliyordu. Bölgenin temizlenmesiyle PKK’lıların Türkiye’ye girişlerinin yüzde 90 oranında engelleneceği belirtiliyor. Bu dağlarla irtibatı kesilen şehir unsurları da silah ve mühimmat sıkıntısı yaşıyor. PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H’liler halktan da destek bulamayınca havai fişek ve molotof bombalarıyla eyleme yöneliyor.
 

Reklam

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde teröristlere yönelik düzenlenen operasyonlarda güvenlik güçleri en büyük desteği bölge halkından görüyor.

SIRA ŞEHİRLERDE

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde sokağa çıkma yasağı bulunan 3 mahallede PKK’lı teröristlere yönelik 5 gün önce başlatılan operasyon devam ediyor. Tekel, Konak ve Mescit mahallelerindeki bazı cadde ve sokaklarda kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve bölgenin teröristlerden arındırılması güvenlik güçleri işi sıkı tutuyor. Temizlik harekatı sırasında zaman zaman çatışmalar da yaşanıyor. Hendeklerin içerisine PKK’lılarca konulan tuzaklı elyapımı patlayıcılar sivillerin zarar görmemesi için kontrollü şekilde imha edilmeye çalışılıyor. Kentteki Dicle ilçesinde ise önceki gün 20 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağı dün itibariyle sona erdi. Genelkurmay Başkanlığı, Dicle’deki operasyonlarda 4, Şırnak’ta ise 1 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Dicle’de örgütün döşediği 13 elyapımı patlayıcı imha edildi. Şırnak’taki operasyonda 5 elyapımı patlayıcı imha edildi; tespit edilen sekiz mağara içerisinde, 200 doçka mühimmatı, 2 hilti, 1 demir testere, 9 battaniye, 7 met, 3 soğuk iklim parkası ile çeşitli tıbbi ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Hakkari Şemdinli’de yol kontrolü sırasında bir terörist ise yakalanarak gözaltına alındı. Bu arada Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde, PKK’ya ait 2 antitank mayını, elbombası ve mühimmat ele geçirildi.

Kıymet Sezer – Yeni Şafak

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji

Content Marketing Stratejileri: SEO’da Başarılı Olmanın Anahtarı

Yayınlanma

,

Yazar:

İçerik pazarlama, dijital dünyada markaların hedef kitlesini cezbetmek ve bağ kurmak için kullandığı etkili bir araçtır. Bu strateji, müşteri güveni oluşturmanın, marka prestiji kazanmanın ve potansiyel müşterilere ulaşmanın temel yollarından biridir. Bu hedefleri gerçekleştirebilmek için sağlam bir içerik stratejisi ve planlama gereklidir. Hedef kitlenizi farklı gruplara ayırarak bu gruplara özel içerikler hazırlamak, daha geniş ve etkili bir erişim sağlar.

Başarılı bir içerik pazarlama stratejisi ile dikkat çekici ve faydalı içerikler üretmek esastır. İçerik türleri yazılı, görsel, sesli ve video şeklinde dört ana kategoride toplanabilir. Ancak video içerikleri, e-kitaplar, case study’ler, infografikler, podcast’ler, testler, e-posta bültenleri ve blog yazıları en popüler ve etkili içerik türlerindendir.

SEO Uyumlu İçerik Oluşturma Rehberi

Reklam

Arama motorları, internet kullanıcılarının sorularına cevap olacak içerikleri sıralar. Kullanıcılar, ilgili ve ilgi çekici başlıklı sonuçlara tıklar. Eğer bu içerikler kullanıcı dostu değilse, ziyaretçi hemen geri dönebilir. Bu nedenle içeriklerin SEO uyumlu olması esastır. SEO uyumu için:

 • Başlıkta uygun anahtar kelimeler kullanın. Başlıklarınız 60 karakteri geçmemeli ve kullanıcıların ilgisini çekmelidir.
 • Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, yüksek dönüşüm potansiyeline sahip olduğu için göz ardı edilmemelidir.
 • Anahtar kelimelerin tespiti ve kullanımı kritiktir. Anahtar kelimelerle alakalı kısımlarda – başlıklar, kategoriler, içeriklerde bu kelimeleri etkili bir şekilde yerleştirin.
 • İçeriği yazarken anahtar kelimelerle uyumlu bir başlık ve tema belirleyin, ardından sadece içeriğin kalitesine odaklanın.
 • İlk taslağınızı hazırlarken, aklınızda bulunan her şeyi sırasız yazın ve ardından düzenlemeler yaparak mükemmelleştirin.

Anahtar Kelime Araştırması: Doğru Hedef Kitleye Ulaşma Sanatı

İçerik pazarlama stratejisinin ilk adım, anahtar kelime araştırmasıdır. Bu, içeriklerinizin neyle ilgili olacağını ve hedef kitlenizin ne arayabileceğini belirlemenize yardımcı olur. Bu süreç, ürününüz veya hizmetiniz için en uygun hedef kitleyi belirleyerek onları potansiyel müşterilere dönüştürmeye yardımcı olur.

Daha detaylı bilgi için seoart.com web sitemizi ziyaret edebilir ve ekibimizden profesyonel SEO danışmanlığı alabilirsiniz!

Reklam
Okumaya Devam Et

Türkiye

Üniversite Öğrencileri için İş Bulma Rehberi: Kariyer Fırsatları

Yayınlanma

,

Yazar:

Üniversite öğrencileri dönem dönem ya da üniversite eğitimleri boyunca bir işe girerek çalışmak isteyebilir. Bu öğrencilerin hayatında ekonomik özgürlük, kendini tanıma, tecrübe ve deneyim kazanma, disiplin, sorumluluk bilinci oluşması gibi konularda fark yaratacaktır. Aynı zamanda çalışılan iş lisans eğitimine katkıda bulunacak bir alanda olduğunda gelecekteki eğitim ve iş için fırsatlar ve bağlantılar kazanmayı sağlar. Fakat iş temposu ile yoğun tempolu eğitim hayatının da dengede olması ve birbirini kötü etkilememesi en sağlıklı yoldur. Bu durumda önemli noktalardan biri okul hayatını olumsuz etkilemeyecek işi bulmaktır. Kariyer.net adresi üzerinden eğitim hayatınızı olumsuz etkilemeyecek en uygun işi bulabilirsiniz.

Üniversitede okurken çalışmanın katkılarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Maddi anlamda daha rahat bir öğrenim hayatı geçirirsiniz.
 • İnsan ilişkileriniz ve iletişim becerilerinizi geliştirirsiniz.
 • Eğitim ve iş hayatınız için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.
 • Disiplin ve sorumluluk sahibi olma becerilerinizi geliştirirsiniz.
 • Ders çalışmak için sınav dönemlerinde daha az vaktiniz olacağından günü gününe ders çalışırsınız. Böylece okul başarınız da artabilir.

Üniversite Öğrencileri Nasıl İşlerde Çalışabilir?

Üniversitede okurken bir işte çalışmanın öğrenciler için katkısı fazladır. Üniversite öğrencileri için en uygun iş, okulun aksatılmadığı işlerdir. Kısacası iş koşulları eğitim hayatını dengede tutabilmeyi olumsuz etkilememeli. Bunun için çalışılan işin saatleri okulun saatleri ile denk gelmemeli, iş yorucu olmamalı, okul ve eve yakın olmalı, sınav ve yoğun proje dönemlerinde izin almak kolay olmalı. Bir diğer nokta da işin çalışma şeklinin part time ya da freelance olması. Bu çalışma düzenleri, okul-iş dengesini daha kolay yürütmeye yardımcı olacaktır. Gelin hep birlikte üniversite öğrencileri nasıl işlerde çalışabilir inceleyelim.

Reklam

Özel ders vermek: Yoğun üniversite sınavı döneminde birçok derste başarılı olmak için çok fazla emek verilir. Bu emeklerin karşılığında bir öğretmen kadar olunamasa da derslerle ilgili bilgiler tazedir ve soru çözme pratiği gelişmiştir. Özel ders bedensel anlamda yorucu değildir ve online olarak da verilebilir. Saatleri okul saatlerine göre ayarlanabilir. Bu açılardan üniversite sürecinde yapılabilecek bir iştir.

Kütüphanede çalışmak: Birçok üniversite, kütüphanesinde öğrencilerine yarı zamanlı iş imkanı sunar. Böylece okul çevresinden uzaklaşmamış olmanın yanında yorucu değildir ve kitaplarla iç içe olursunuz. Kütüphane ortamı daha çok okumaya teşvik edeceğinden size daha çok katkıda bulunur.

Çağrı merkezinde çalışmak: Çağrı merkezleri pandemi ile daha çok evden hizmet vermektedir. Uzaktan çalışma seçeneği ile daha az yorucudur. Çalışma saatleri esnek olduğundan derslerinize göre çalışma saati seçebilirsiniz. İnsanlarla sadece telefonda iletişim kurmak kimi zaman zor olsa da insan ilişkilerini geliştirmeye katkı sağlar.

Reklam

İçerik Yazmak: İçerik yazarlarının büyük çoğunluğu evden çalışan kişilerden oluşmaktadır. Bu açıdan yorucu değildir. Diğer yandan yazı yazmak iletişim becerilerinizi geliştirmeyi sağlar, kelime hazneniz artar, öğrenmeyi kolaylaştırır, hafıza beceriniz gelişir.

Turist Rehberliği Yapmak: Turistik bir şehirde yaşıyorsanız ve yabancı diliniz varsa güzel bir fırsat olabilir. Farklı kültürden insanlarla tanışıp tahmin etmediğiniz bağlantılar kurmanın yanında yabancı dilinizi de geliştirirsiniz.

Garson, kasiyer ve satış elemanı: Bu alanda da iş fırsatları çoktur. Bu işler, fiziksel ve zihinsel olarak hayli yorucu olmaktadır. Fakat iş fırsatlarını araştırarak değerlendirebilirsiniz. Başvuruda bulunurken çalışma saatleri, işin yoruculuğu ve stres seviyesini göz önünde bulundurmak iş ve okul hayatını dengelemek için etkili olacaktır.

Reklam

Öğrencilerin İş Bulabileceği Platformlar

Dijital iş platformları, iş arama ve bulma konusunda son dönemlerin istihdam yönetiminde söz sahibi olan alanlarıdır. Dijital istihdam platformlarının önde gelen isimlerinden iş ve üniversite tercihlerinin nabzını tutan Kariyer.net, web sitesi ve mobil uygulaması ile geniş filtreleme seçeneklerine sahiptir. Filtreleme seçeneği sayesinde binlerce iş arasından en uygun işi bulabilirsiniz. Önde gelen dijital istihdam platformlarından mavi yaka iş ilanlarını hedefleyen İşinolsun.com ve bilişim alanındaki fırsatlar için Techcareer.net’i ziyaret edebilirsiniz. Kariyer.net, İşinolsun.com ve Techcareer.net platformları öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik iş fırsatlarını bulabileceğiniz platformlar arasındadır.

Reklam
Okumaya Devam Et

Türkiye

İsinolsun.com İşçi Arayanlar İçin: Hemen Eleman Bulun

Yayınlanma

,

Yazar:

İsinolsun.com 2017 yılında iş arayan mavi yaka adayların iş bulması ve işverenlerin artan eleman ihtiyacını karşılaması için kurulan dijital bir iş platformdur. İşin Olsun artan eleman ihtiyacı ve iş arayan aday sayısının fazlalığına yönelik istihdam faaliyetlerini kolaylaştırmayı ve hızlandırmayı amaçlar.

İşinolsun.com, pozisyon, il ve ilçelere göre sunduğu filtreleme sistemiyle iş arayan adaylar ve işverenler için kolay bir kullanıma sahiptir. 2.318.743 işverenin eleman ihtiyacını karşılamasını sağlayan İşinolsun.com’da 10.072.845 iş arayan aday ile aradığınız kriterlere uygun elemanı kolayca bulabilirsiniz.

İsinolsun.com’da İş İlanı Nasıl Verilir?

Reklam

İşin Olsun’a üyelik oluşturmadan iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz. Fakat üyelik oluşturmadan iş ilanı oluşturamazsınız ya da iş başvurusu yapamazsınız. App Store veya Play Store’dan indirebileceğiniz İşin Olsun mobil uygulaması ile veya web sitesi üzerinden ’Yeni Üyelik Oluştur’’ seçeneğini seçerek adımları takip edebilir ve tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kolayca üye olduktan sonra ‘’Eleman Arıyorum’’ seçeneği ile iş ilanı oluşturabilirsiniz. Cep telefonu numarası ve işyeri ile ilgili bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır. Cep telefonuna gelecek onay kodunu girdikten sonra üyeliğiniz onaylanır.

İşverenler İçin İsinolsun.com Ne Tür Avantajlar Sunuyor?

Reklam

İşinolsun.com işverenler için sunduğu avantajlara bir göz atalım:

 • İşin Olsun ile iş aramak ve iş ilanı oluşturmak ücretli değildir.
 • İş arayan hesabından kolayca işveren hesabına geçiş yapabilirsiniz.
 • Başvuran adaylarla hızlıca iletişime geçmek için adaya anlık mesaj gönderebilir ya da adayı telefonla arayabilirsiniz.
 • Aynı telefon numarası ile işveren ve aday hesabı oluşturabilmek mümkündür.
 • Profilinizde bulunan işyeri bilgilerini güncelleyebilirsiniz. Sadece telefon numarası değişikliği yapılamamaktadır.
 • İstediğiniz zaman telefonunuza gelen tek kullanımlık şifre ile hesabınıza erişebilirsiniz.
 • Ek ilan hakkı mail yoluyla talebiniz doğrultusunda tanımlanır.
 • İşin Olsun platformu adaylar ve işverenler için güvenli bir alan oluşturmayı hedefler. Örneğin işverenler adayların kişisel numarasını göremezler.
 • İşverenler ilanlarına başvuru yapan adayların profilinde paylaştığı ad-soyad, meslek, adres, eğitim, iş deneyimi gibi özgeçmiş bilgilerini görüntüleyebilir.
 • İşverenler kolayca adayları ile iletişime geçmek istiyorsa ilanlara ‘’Firmayı Ara’’ seçeneği ekleyebilir.
 • İşverenler ilanlara başvuran ve kriterlerine uyan adaylar ile kendi işe alım sürecini yönetebilir.
 • İşveren profilinize firma bilgilerini gerekli alanlara detaylı şekilde ekleyebilirsiniz. Bu adaylarda güven oluşturacaktır.
 • İşverenlerin iş ilanlarında adayda aradığı genel nitelikler ile işin sunduğu maaş ve yol, yemek, sigorta gibi hakların bulunması doğru adayı bulmayı kolaylaştırır.
 • Acil İlan seçeneği ile ilanınızı daha dikkat çekici ve görünür kılarak bu ilanları inceleyen adaylara ulaşabilirsiniz.
 • Yayınlanan ilanlar başvuru almadıysa çalışma türü, pozisyon ve başvuru türü haricindeki bilgilerin içeriğini düzenleyebilir ya da değiştirebilirsiniz.
 • Yayınladığınız ilanı kolayca ‘’İlanı Pasif Yap’’ seçeneği ile yayından kaldırabilir, 60 gün içerisinde ilanı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Tüm bu özellikleri ve kolay, hızlı ve kullanışlı arayüzü sayesinde İşin Olsun ile aradığınız elemanı kolayca bulun!

Okumaya Devam Et

Popüler