SDÜ’den “Yabancı Öğrenci” atağı

ABONE OL
Mart 6, 2014 14:37
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üniversite yönetimi Isparta’daki öğrenci sayısını artırmak için yurt dışından daha fazla öğrenci getirme çalışmalarına başladı. Hedef 2 yılda 5 bin yabancı öğrenci.Süleyman Demirel Üniversitesi yönetimi öğrenci sayısını artırmak için çalışmalarına aralıksız sürdürüyor.
Ülke genelinden gelen öğrencilere SDÜ’nün tanıtımını aralıksız yapan üniversite yönetimi, üniversite sayısının artmasının ardından SDÜ’yü yurt dışına tanıtma çalışmalarına başladı.

Özellikle komşu ülkeler ile, Türki devletler, arap devletleri ve Türkiye’ye öğrenci gönderme potansiyeli bulunan ülkelere ağırlık veren SDÜ yönetimi ülke ülke tanıtım yapıyor. Irak’tan, Afganistan’a, Suudi Arabistan’tan Kazakistan’a kadar her ülkede SDÜ’yü tanıtan SDÜ yönetimi bazı ülkelere şube açıyor.

2 yılda SDÜ’deki yabancı öğrenci sayısını 4’e katlayan ve 300’den 1200’e çıkaran yönetimin hedefi 2 yıl içinde yabancı öğrenci sayısını 5000’e çıkarmak.

SDÜ’nün tanıtımı ve Isparta’nın ekonomik olarak katkı sağlamasını düşünen yönetimin yurt dışındaki çalışmalar için proje çalışmaları da sürüyor.

Yabancı öğrencilerin SDÜ’ye gelmek için aradığı en önemli özelliklerin sosyal – kültürel ve barınma imkanları olduğu öğrenildi.

Yabancı öğrencilerin eğitim gördüğü illere sağladığı ekonomik katkının yerli öğrenciye göre 2 katı fazla olduğu belirtildi.

SDÜ’de şu anda 65 ülkenin öğrencisi bulunuyor.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0