DOLAR 15,9245 0.13%
EURO 16,7902 0.13%
ALTIN 925,95-0,24
BITCOIN 4751420,33%
Isparta
16°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

SDÜ’den Haberler

SDÜ’den Haberler

ABONE OL
Ocak 16, 2021 17:03
SDÜ’den Haberler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü” Açıldı

Siyaset bilimi ve kamu yönetiminden işletmeye, iktisattan bankacılık ve finans yönetimine toplam 12 bölümde eğitim veren Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, yeni bir bölüme daha kavuşarak “Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü”nü bünyesine ekledi.

Küreselleşen dünya ekonomisinde ülkelerin uluslararası yatırımlarının yaygınlaşmasını ve bu alandaki istihdam ihtiyacının her zamankinden daha önemli hale geldiğini göz önünde bulunduran İktisadi İdari Bilimler Fakültemiz, bu alanda kalifiye işgücü ihtiyacının karşılanmasına yönelik Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümünü kurdu.

Gençlere, uluslararası ticaret ve lojistik alanlarında uzmanlaşma olanağı sunan Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü, donanımlı akademik kadro ile ülkemiz açısından önemli bir ihtiyacın karşılanmasını sağlayacak.

Program kapsamında öğrencilere “Dış Ticaret”, “Uluslararası İşletmecilik”, “Lojistik Yönetimi”, “Gümrük İşlemleri”, “Uluslararası Finansman”, “Risk Yönetimi” ve “Elektronik Ticaret” gibi alanlarda kendilerini geliştirme imkânı sunacak olan bu programdan mezun olan gençler, küresel boyutta faaliyet göstermekte olan firmaların dış ticaret, lojistik, üretim ve satış ve pazarlama bölümleri başta olmak üzere pek çok alanda yöneticilik yapabilecek yeterlilik ve donanıma sahip olacaklar.

Mezunlar, sigorta ve dış ticaret şirketleri, yatırım şirketleri, perakende sektörü, lojistik işletmeleri ve turizm firmaları gibi işletmelerin yanı sıra çok sayıda bakanlık, Dış Ticaret Müsteşarlığı, İhracatı Geliştirme Merkezi, Hazine Müsteşarlığı, Sermaye Piyasası Kurulu, özel ve kamu bankaları gibi kurum ve kuruluşlarda da yer alabilecekler.


Halkla İlişkiler Yüksek Lisans Programı Açıldı

Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde “Halkla İlişkiler Yüksek Lisans Programı” açıldı.

Çağımızın ihtiyaç duyduğu halkla ilişkiler uzmanlarını yetiştirmeyi amaçlayan Halkla ilişkiler Yüksek Lisans Programı; öğrencilere, alanında uzman akademisyenler tarafından ileri düzey pratik ve teorik bilginin harmanlandığı bir müfredat kapsamında eğitim ve alanla ilgili akademik araştırmalar yapma imkanı sunuyor.

Halkla ilişkiler, içerisinde bulunduğu yörüngeye göre farklı birçok disiplinden faydalanan bir alandır. Ekonomiden siyasete, teknolojiden kültürel çalışmalara kadar geniş bir bilimsel yelpazeden istifade eden halkla ilişkiler disiplininin kapsamı da odaklandığı alana göre değişim göstermektedir.

Halkla ilişkiler alanı bilgi ve iletişim odaklı iş ortamlarında şirketlerin baskın koalisyonlarında stratejik bir yönetim işlevi olarak önemini korumaktadır. Bu sebeple kendini iyi yetiştirmiş, donanımlı ve iletişim becerileri yüksek halkla ilişkiler uzmanları bir adım önde olmak isteyen şirketlerin en çok ihtiyaç duyduğu meslek alanlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP