Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SDÜ'den büyük hizmet: Diş'te yataklı tedavi başladı

Yaptığı önemli çalışmalarla ulusal

Yaptığı önemli çalışmalarla ulusal ve uluslararası arenada adından sıkça söz ettiren; ayakta tedavi hizmetinin yanı sıra yataklı tedavi hizmeti sunmaya da başlayan Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi “Diş Hekimliği Haftası”nı çeşitli etkinlikle kutladı.Her yıl 22- 27 Kasım tarihleri arasında kutlanan “Diş Hekimliği Haftası” kapsamında Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Isparta-Burdur Diş Hekimleri Odası işbirliğiyle bir tören düzenlendi.

Diş Hekimliği Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Isparta Valisi Vahdettin Özkan, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Numan Tamer, Prof. Dr. Süleyman Seydi ile Prof. Dr. Cengiz Kayacan, Isparta-Burdur Diş Hekimleri Odası Başkanı Hüdai Kartöz, çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Isparta-Burdur Diş Hekimleri Odası Başkanı Hüdai Kartöz, diş hekimliği mesleğinin önemine değinerek mesleğe uzun yıllar emek veren diş hekimlerini kutladı ve mesleğe yeni adım atanlara da nitelikli diş hekimliği hizmetini başarıyla yerine getirmeleri gerektiği mesajını verdi.,

SDÜ Diş Hekimliği Fakültesinin başarılarından bahseden Fakülte Dekanı Prof. Dr. Hakan Türkkahraman ise ”Fakültemiz en son yapılan Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavında 43 fakülte arasında yerleştirme yüzdesinde Türkiye 3.sü, puan ortalamasında ise Türkiye 4.sü oldu. Fakültemiz, sadece sunduğu kaliteli ağız ve diş sağlığı hizmetiyle değil aynı zamanda dünya standartlarında verdiği diş hekimliği eğitimi ile de marka olmuştur.” dedi.

Fakülte yönetimi olarak üç önemli projeyi gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını dile getiren Türkkahraman şunları kaydetti: “Genel ameliyathane ve yataklı servisimizi bugün faaliyete açıyoruz. Bu birimimizde, bedensel ve zihinsel engelli vatandaşlarımızın her türlü tedavisi yapılacak ayrıca genel anestezi gerektiren tüm cerrahi operasyonlar da fakültemiz bünyesinde gerçekleştirilecektir. Bir diğer projemiz de her türlü projeyi gerçekleştirebileceğimiz bir araştırma laboratuarı açmaktı. Bu hedefimize ulaşmanın mutluluğunu da yaşıyoruz. Bundan böyle SDÜ Diş Hekimliği Fakültesi, sadece hasta hizmetleri ve eğitim faaliyetleri ile değil bilime yön verecek ve uluslararası düzeyde ses getirecek bilimsel çalışmalara da imza atacak.”

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da Diş Hekimliği Fakültesinin başarılarını takdir ederek diş hekimleri haftasını kutladı.

Tıp hekimi olarak ağız ve diş sağlığının önemini her daim vurguladıklarını dile getiren Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Numan Tamer de, Fakültenin dinamik iç yapısıyla önemli başarılara imza attığını söyledi.

Isparta Valisi Vahdettin Özkan ise bu mesleğe emek ve gönül vermiş, toplumun ağız ve diş sağlığını en üst seviyeye taşımayı kendine amaç edinmiş tüm hekimlerin haftasını kutladı.

Konuşmaların ardından “Yataklı Servis” için katkıda bulunan hayırsever diş hekimlerine ve sponsorlara plaket verildi ve Fakülte birinci sınıf öğrencilerine beyaz önlükleri giydirildi.

22- 27 Kasım Türk Diş Hekimleri Haftası etkinlikleri kapsamında Isparta Polifonik Korolar Derneği tarafından da bir konser verildi. Diş Hekimliği Fakültesi Konferans Salonu’nda verilen konser, dinleyicilerin büyük beğenisini topladı. Konserde, Diş Hekimliği Fakültesi akademisyenlerinin çocukları da “Diş Hekimlerinin Müzisyen Çocukları Adına” adlı bir müzik dinletisi sundu. Doç. Dr. Özlem Fentoğlu’ nun kızı “Gülce Fentoğlu” ve Doç. Dr. Gül Çelik Ünal’ın kızı “İpek Lara Ünal”ın sunduğu piyano dinletisi büyük beğenisini topladı.

Hafta etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşide ise Kişisel Gelişim Uzmanı Canten Kaya takipçileriyle buluştu. “Etkili İnsan Olmanın İncelikleri” konulu seminer-söyleşide etkili iletişimin unsurları konu edildi. İletişimde, etkili ve güzel konuşma ile beden dilini iyi kullanmanın büyük önem taşıdığını dile getiren Canten Kaya, “Özgüven sahibi olmalı ve kendimize güvenmeliyiz.” dedi.