SDÜ’den bir başarı daha

ABONE OL
Nisan 10, 2014 10:25
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri SDÜ’ye Birincilik Kazandırdı.

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri, Uludağ Tekstil İhracatçılar Birliği (UTİB) tarafından düzenlenen “Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe VI. Uluslararası AR-GE Proje Pazarı Etkinliği”ne katıldı. Etkinlikten üç ödülle dönen öğretim üyeleri üniversitemize “AR-GE Proje Pazarına En Fazla Proje Veren Üniversite” kategorisinde de birincilik kazandırdı.

Yirmiden fazla ülkeden sektör temsilcilerinin katılımıyla Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, 5 farklı kategoride 350’ye yakın proje yarıştı. Üniversitemiz öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Mehmet Fatih Canbolat, Arş. Gör. Mehmet Zıraplı “Isı Depolama Özellikli, Antistatik, Antibakteriyel ve Ferahlatıcı Koku Yayan Yeni Nesil Halılar” projesiyle birinci olarak yarışmaya damgasını vurdu. Üniversitemiz öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Şule Sultan Uğur, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Karaboyacı, Arş. Gör. Mevlüde Bilgiç “Multifonksiyonel Duvar Kaplama Tekstilleri” isimli projeyle “İnşaat Tekstilleri” kategorisinde, Yrd. Doç. Dr. Sennur Alay Aksoy, Sena Demirbağ, Müyesser Selda Tözüm, Uzman Kasım Aksoy, Arş. Gör. Enfal Kayahan da “Ev Tekstil Ürünlerinin Fonksiyonelleştirilmesi İçin Kullanılacak Yenilikçi Mikrokapsül Tasarımı” projesiyle 3.’lük ödülü aldı.

Yarışmada, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Kayacan’a da “AR-GE Proje Pazarına en fazla Proje Veren Üniversite” kategorisinde 1.’lik ödülü takdim edildi.

Ayrıca Yrd. Doç. Dr. Şule Sultan Uğur ve Arş. Gör. Mevlüde Bilgiç tarafından geliştirilen “Zeytin Atık Posasından Antimikrobiyal Ev Tekstili” başlıklı proje, İlhan Sarı Organik Zeytin Çiftliği ve Fistaş Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Sarı ile ortaklaşa yürütülecek.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0