SDÜ’den Akademik Camiaya FETÖ Mektubu

SDÜ’den Akademik Camiaya FETÖ Mektubu

ABONE OL
Ocak 16, 2021 17:03
SDÜ’den Akademik Camiaya FETÖ Mektubu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Süleyman Demirel Üniversitesi, FETÖ bağlantılı akademisyenlerin Türkiye’deki üniversite sistemine verdikleri hasar hakkında uluslararası akademik camiayı bilgilendirmeye yönelik bir metin kaleme aldı.

Uluslararası düzeyde en çok üyeye sahip Uluslararası Üniversiteler Birliği, Uluslararası Eğitim İçin Avrupa Teşkilatı ve Avrupa Üniversiteler Birliği gibi kuruluşların mensubu olan Süleyman Demirel Üniversitesi, FETÖ’nün Türkiye’deki üniversitelerde nasıl örgütlendiğini ve hangi yöntemleri kullanarak akademik alanda haksız rekabete yol açtığını bir metin hazırlayarak dünya çapında faaliyet gösteren üniversitelere ve çeşitli üniversite birliklerine gönderdi.

FETÖ bağlantılı akademisyenlerin akademisyenliğe giriş ve yabancı dil sınavlarında başvurdukları hileleri ve akademisyenlikte şaibeli bir şekilde hızla yükselişlerinin içyüzünün anlatıldığı metinde, yurtdışı diploma denklikleri, doçentlik sınavları ve IELTS sınavında yapılan usulsüzlükler vurgulandı.

Ayrıca üniversiteleri tabandan tavana kadar her düzeyde ele geçirmeyi planlayan FETÖ üyelerinin üniversite hazırlık sürecinden itibaren yönlendirdikleri öğrencilerin düşünce ve inanç dünyalarının sınırlandırılarak tek tipleştirilmesine yol açtıkları belirtildi.

Metinde bu tür bir örgütsel beyin yıkamaya tabi tutulan üyelere önceden verilen sorularla sağlanan akademik pozisyonların Türkiye’deki üniversitelerde kamplaşmalara yol açtığı ifade edildi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP