Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SDÜ’de Mitral Kapak Darlığı Ameliyatı ile sağlığına kavuştu

Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesine

Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesine yaşadığı kalp rahatsızlığı sebebi ile başvuran 52 yaşındaki Gül Ünlü, yapılan mitral kapak darlığı ameliyatı sonrası kısa sürede sağlığına kavuştu.

Muğla’dan SDÜ Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Polikliniğine kalp kapakçığı rahatsızlığı ile gelen 52 yaşındaki Gül Ünlü, 4 santimetrelik bir kesi yapılarak kalp kapakçığının değişmesi sonucu sağlığına kavuştu.

Mitral kapak darlığı ameliyatı sonrası hastaların iyileşme sürecinin hızlandığını söyleyen Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şenol Gülmen, “Hastamız mitral kapak darlığı hastası. Ameliyat kararı alındı hastaya ama hasta kapalı ameliyat olmak istedi. Teknik olarak biz halk arasında iman tahtası olarak bilinen ama bizim sternum dediğimiz kemiği standartta açarak bu ameliyatları yapıyoruz fakat hastamızın kozmetik tedirginliği ve daha iyi iyileşme sürecini sağlayabilmek için kapalı ameliyat yapmaya karar verdik. Sağ meme altından yaklaşık 4 santimetrelik bir kesi yaparak hastanın kalbin içine girdik, hastanın kapağını değiştirdik. Hastamız gayet iyi, tabii iman tahtasını kesmediğimiz için hasta ameliyat sonrası ertesi gün ya da ondan sonraki yan dönebiliyor, hızlı bir şekilde ayağa kalkabiliyor. Kozmetik sıkıntısı olan ya da tedirginliği olan hastalarda yara izi gözükmüyor çünkü memenin altında kalıyor yara izi ve hasta için bir konfor sağlıyor. Bu ameliyatların meme altında bypass da yapılabiliyor. Hastamızın kendisi de memnun. Ben değil biz olarak çalışıyoruz bu konuda da Isparta halkına söylemek isterim ki bu ekibe güveniyorum ben çok daha iyi şeyler yapılacaktır” dedi.

Açık kalp ameliyatı olmak istemediğini belirten Gül Ünlü, “Nabzım çok yüksek, hızlı atıyordu, sırtımda bir ağrı vardı. Bu şikayetlerle Muğla’da gittim doktora, sonrasında oğlum Şenol Hoca’ya ulaştı ameliyatımı oldum. Şu an iyiyim ameliyattın ertesi günü kalktım yürüdüm, bir sıkıntım olmadı. Kısa sürede sağlığıma kavuştum. Tüm hastane yönetimine, tüm çalışanlarına sonsuz teşekkür ederim ” dedi.