Site icon Gazete32

SDÜ’de gerçekleşen saldırılar protesto edildi

Süleyman Demirel Üniversitesinde bir çok öğrenci kulübünün desteğiyle bir araya gelen öğrenciler, son dönemde artan saldırıları protesto etti.

Süleyman Demirel Üniversitesi Ertokuş Derslikleri önünde toplanan öğrenciler GENÇ İHH / Kalk ve Uyar Tasavvur Kulübü’nün düzenlediği  “Mazlum ve Mağdur Coğrafyamız” konulu resim sergisine yapılan saldırıyı ve son dönemde Türkiye’nin değişik üniversitelerinde müslümanlara yönelik gerçekleştirilen çirkin saldırıları protesto etti.

“İnsanlık Adına Ortak Vicdanın Sesiyiz” ve “Korkmuyoruz” yazılı pankartlarının açıldığı eylemde“Sol Saldırganlık Müslümanlar Karşısında Acziyetin İfadesidir”, “Üniversitelerde İfsada Karşı Duracağız” “Müslümanlara Olan Kininizde Boğulun”  “Rusya! Baasçı Çeteler Üniversitelerde de Zor Durumda Yetiş!” ve “Müslüman Zulme Boyun Eğmez” dövizleri taşındı.

Eylemin sunumunu yapan Harun Çetinkaya, Müslümanların Üniversitelerdeki varlığından rahatsız olan sol faşizan grupların birçok üniversitede faaliyetlerimize, namazımıza ve inancımıza yönelik saldırılar gerçekleştirdiğini ifade etti. Üniversiteli Müslümanlar olarak sözkonusu saldırılara ve tahammülsüzlüklere sessiz kalmayacaklarını belirten Çetinkaya, bu saldırganlıkların da yaptığımız çalışmalara engel olamayacağını söyledi.

Tekbirler ve “İslami Hareket Engellenemez”, “Katil Rusya İşbirlikçi Kolektif ”, “Erzurum’dan ODTÜ’ye Direnişe Bin Selam”, “Yaşasın İslami Mücadelemiz”, “Namaza Uzanan Eller Kırılsın” “Suriye Cihadı Onurumuzdur”,  “Müslüman Zülme Boyun Eğmez”, “Uyan, diren, Özgürleş!”  sloganlarıyla devam eden eylem Mehmet Tekten’nin basın açıklamasını okumasının ardından sona erdi.