Site icon Gazete32

SDÜ Yönetimi ile İş Adamları buluştu

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Rektör Yardımcıları, Fakülte Dekanları ve Yüksekokul Müdürleri, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası(ITSO) Ekim Ayı Meclis Toplantısı’na katıldı.

ITSO Meclis Başkanı Osman Şahlan başkanlığında ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Şahlan, üniversite yönetiminin başarılı çalışmalarının işadamlarına fikir, proje ve teknoloji olarak yansıması gerektiğine duydukları inancı dile getirdi.

Şehrin ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesi adına bilim dünyasıyla ortak çalışmalar yürütmenin çok daha avantajlı olduğunu belirten Şahlan, “Şehrimiz, üniversitemiz ile farklı alanlarda büyümeye başladı. İllerde üniversitelerin olması o ilin çehresini değiştiriyor. Biz de işadamları olarak şehrimiz için yapılan her türlü çalışmada üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” dedi.

Isparta’nın gelişimi ve büyümesine üniversitenin katkısının büyük olduğunu söyleyen ITSO Başkanı Başdeğirmen de şunları kaydetti: “Üniversitemiz daha da ilerlesin, öğrenci sayımız 80 binden 180 bine çıksın, sanayimiz, turizmimiz, tarımımız büyüsün, ekonomimiz gelişsin istiyoruz.  Gelecek nesillere güzel bir Isparta bırakmak istiyorsak işbirliğimizi devam ettirmeliyiz.”

Sözlerine, üniversite bünyesinde faaliyet gösteren tüm birimlerin alt yapı çalışmalarına hız verdiklerini vurgulayarak başlayan Rektör Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, başarılı akademisyenleri ve çalışmalarıyla Isparta’nın her alanda gelişimine katkı sağlayan SDÜ’nün sorunlara çözüm üretme noktasında her türlü çalışmaya açık olduklarını dile getirdi.