DOLAR 15,9173 0.09%
EURO 16,7893 0.11%
ALTIN 926,91-0,14
BITCOIN 4810082,59%
Isparta
18°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

SDÜ Yeni Bölüm ve Programları ile Büyümeye Devam Ediyor
  • Gazete32
  • Isparta
  • SDÜ Yeni Bölüm ve Programları ile Büyümeye Devam Ediyor

SDÜ Yeni Bölüm ve Programları ile Büyümeye Devam Ediyor

ABONE OL
Şubat 5, 2021 21:51
SDÜ Yeni Bölüm ve Programları ile Büyümeye Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) bünyesinde 2020-2021 Akademik Yılı Güz Döneminde 9 yeni bölüm açıldı. SDÜ ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlara yönelik ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde açılan bölümler ile öğrencilerini en donanımlı şekilde geleceğe hazırlıyor.

Açılan bölümlerin genel hedefleri arasında akademik ve bilimsel disiplinler büyümeye katkı sağlamanın yanı sıra sektörün ihtiyaç duyduğu bilgi üretimini sağlamak ve uzman insan kaynağını yetiştirmek bulunuyor. Bu kapsamda üniversitemizde 2020-2021 Akademik Yılı Güz Dönemi itibariyle 5 doktora programı, 3 Yüksek Lisans Programı, 1 Lisans Bölümü olmak üzere toplamda 9 yeni bölüm açıldı.

Açılan bölümlerde eğitimler, alanında uzman akademisyenler tarafından ileri düzey pratik ve teorik bilginin harmanlandığı bir müfredat sunuluyor. Öğrenciler ilgili bölümün müfredatı kapsamında eğitim ve alanla ilgili akademik araştırmalar yapma imkanına sahip olacak.

SDÜ yeni açılan bölümlerde verilecek eğitimler ile teoriyi pratiğe uygulamayı bilen, bilgisini kendisinin, toplumun ve insanlığın faydasına kullanabilecek donanım ve özgüvene sahip, bilimsel ve teknolojik yetkinliğe ulaşmış bireyleri ülkemize kazandırmayı hedefliyor.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (1)
  • cengiz

    hep Isparta birazda ilçelerinede bakın yatırım yapın ilçelerine bakmayan il gelişemez ilçelerine bakan iller hep gelişmiş dir bir Konya.Aydın.muğla.manisa.buna örnek ilçelerine önem veren iller Isparta Eğirdir haricinde hiçbir ilçesine yatırım yapmamıştır yatırım yapmıştır derse alanını karışlarım.Bucak.Sadıklı.Dinar.Akşehir.Beyşehir.örnek ilçeler darıs lsparta ilçeleri sevgiler saygılar


HIZLI YORUM YAP