DOLAR 15,9266 0.13%
EURO 16,7904 0.13%
ALTIN 928,380,01
BITCOIN 4809222,81%
Isparta
18°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

SDÜ ve ISUBÜ doluluk oranları

SDÜ ve ISUBÜ doluluk oranları

ABONE OL
Ocak 16, 2021 17:03
SDÜ ve ISUBÜ doluluk oranları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ÖSYM tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasıyla SDÜ bünyesindeki bölümlerin doluluk oranları da belli oldu. YKS sonuçlarına göre SDÜ’deki bölümlerin doluluk oranı yüzde 84 oldu. 2018-2019 akademik yılında ilk kez öğrenci kabul eden Eczacılık Fakültesi’nin tüm kontenjanı doldu. Yüzde 100 doluluk oranı yakalayan diğer fakülteler de Tıp, Diş Hekimliği, Hukuk, Mimarlık, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sivil Havacılık Yüksekokulu oldu.

Ön lisans programlarında doluluk oranı yüzde 99.94 oldu
Ön lisans programları için belirlenen kontenjanlardan sadece 1 kişilik boş yer kaldı ve ön lisans programlarının doluluk oranı yüzde 99.94 oldu. Devlet üniversitelerinde 2018 yılı ön lisans programlarında doluluk oranı Türkiye ortalaması yüzde 92.12 şeklinde hesaplandı. SDÜ bu veriler ışığında Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı grafiği yakaladı.

SDÜ Eczacılık Fakültesi ve Türkçe Öğretmenliği yüzde 100 doluluk oranı ile eğitime başlıyor
İlk kez 2018-2019 Akademik Yıl için öğrenci kabul etmeye başlayan Eczacılık Fakültesi yüzde 100 doluluk oranına erişti. Yeni açılan Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü de yüzde 100 doluluk oranına ulaştı.
Atayalvaç Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü de yüzde 100 doluluk oranına ulaştı.

Yüzde 100 doluluk oranına erişen yükseköğretim programları
Tıp, Diş Hekimliği, Hukuk, Mimarlık, Sağlık Bilimleri, Eczacılık, İlahiyat Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu, Atayalvaç Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu, Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Isparta Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu yüzde 100 doluluk oranına ulaştı.

İletişim Fakültesi’nde ise sadece 1 kişilik kontenjan boş kaldı. İletişim Fakültesi’nin doluluk oranı yüzde 99.74 olarak hesaplandı.

Kayıtlar 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek
Öte yandan 2018-2019 Akademik Yılı kayıtları 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kayıtların ardından YÖK tarafından Ek Yerleştirme Programı yayınlanmasıyla birlikte bölümlerin doluluk oranlarının daha da yükselmesi bekleniyor.

ISUBÜ’de 46 Bölüm Yüzde 100 Doluluk Oranına Ulaştı
ÖSYM tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasıyla ISUBÜ bünyesindeki bölümlerin doluluk oranları da belli oldu. YKS sonuçlarına göre ISUBÜ’deki bölümlerin doluluk oranı yüzde 77.18 oldu. Toplamda 46 bölümün kontenjanı tamamen doldu.

Yerleştirme sonuçlarına göre kontenjanlarının tamamı dolan lisans ve ön lisans bölümleri şu şekilde;

Teknoloji Fakültesi: Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği
Aksu Mehmet Süreyya Demiraslan MYO: Bankacılık ve Sigortacılık
Atabey MYO: Bilgisayar Programcılığı, Bitki Koruma, Ormancılık ve Orman Ürünleri
Eğirdir MYO: Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi, Turizm ve Otel İşletmeciliği
Gelendost MYO: Gıda Teknolojisi
Gönen MYO: Bankacılık ve Sigortacılık
Isparta MYO: Bankacılık ve Sigortacılık, Grafik Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği
Keçiborlu MYO: Bilgisayar Programcılığı, Otomotiv Teknolojisi, Uçak Teknolojisi
Senirkent MYO: Bilgisayar Programcılığı, İnşaat Teknolojisi, Optisyenlik
Sütçüler Prof.Dr.Hasan Gürbüz MYO: Avcılık ve Yaban Hayatı, İş Sağlığı ve Güvenliği, Ormancılık ve Orman Ürünleri
Şarkikaraağaç MYO: Gıda Teknolojisi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği
Teknik Bilimler MYO: Bilgisayar Programcılığı, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi, Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, İnşaat Teknolojisi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Makine, Mekatronik, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Yapı Denetimi
Uluborlu Selahattin Karasoy MYO: Biyomedikal Cihaz Teknolojisi, Emlak ve Emlak Yönetimi, Grafik Tasarımı, Harita ve Kadastro, Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği
Uzaktan Eğitim MYO: Bilgisayar Programcılığı
Yalvaç Teknik Bilimler MYO: Bilgisayar Programcılığı, Yapı Denetimi
Yenişarbademli MYO: Avcılık ve Yaban Hayatı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP