DOLAR 7,52640.16%
EURO 9,0033-0.19%
ALTIN 411,020,18%
BITCOIN 357039-3,08%
Isparta

AÇIK

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

SDÜ ve Alevi Camiasından birlik mesajı

Ocak 16, 2021 17:04
0

BEĞENDİM

Ali Köy Cemevi inanç ve kanaat önderlerinden  Ali Aydemir, Mustafa Hatıp Aksu, Ali Çakır, Cafer Aydemir, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu’nu makamında ziyaret etti.

Samimi mesajların verildiği ziyarette SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu şu sözleri kaydetti: “Binlerce yıllık kültürel tarihimizin her nakışında, her dokusunda Alevi inanç ve kültürü büyük bir yer edinmiştir. Alevilik ve Bektaşilik Türk kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır. Anadolu pek çok farklı millete ve inanışa ev sahipliği yapmış geniş bir coğrafyadır. Biz ise bu farklılıkları birer zenginlik olarak görmekteyiz. Alevi-Sünni çatışması sadece yapay bir gündemdir. Bu iki grup etle tırnak gibidir” dedi.

Alevi kanaat önderlerinden Mustafa Hatıp Aksu ise; “Rektörümüzün misafirperverliğinden ve vermiş olduğu dostane mesajlarından dolayı kendisine müteşekkiriz. Bizler inançlara saygılı ve inançlarını özgürce yaşayabilen bir anlayışa sahibiz. Bu noktada Rektör İbicioğlu gibi hoşgörü sahibi devlet adamları bizleri memnun etmektedir. Kendisini en kısa zamanda Cem Evimize bekliyoruz.” dedi. Görüşme sonunda Alevi inanç ve kültürene yönelik bilimsel araştırmalar ve kültürel etkinliklerin artırılmasına yönelik görüş birliğine varıldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP