SDÜ öğrencileri otobüs zamlarını protesto etti

ABONE OL
Ocak 16, 2021 17:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Belediyesi önünde bisikletleriyle toplanan SDÜ öğrencileri, Halk Otobüslerine yapılan ücretleri protesto etti ve zamlar geri alınıncaya kadar eylemlerine devam edeceklerin açıkladı.

Öğrenciler adına açıklama yapan SDÜ öğrencisi Ali Faruk Özalp, okulların açılmasının fırsat bilinerek sessiz sedasız otobüs ücretlerine zam yapıldığını, ücretlerin kartsız öğrenciler için 1,75, kartlı öğrenciler içinse 1,25 lira olduğunu söyledi.

Yurt ve apart fiyatlarına yapılan zammın da öğrencileri büyük maddi sıkıntıya soktuğunu söyleyen Özalp, zamların geri çekilmesi ve Isparta’nın öğrenciler için daha yaşanılır bir kent haline gelmesi için eylemlerini düzenlediklerini söyledi.

Eylemi bisiklet sürerek gerçekleştireceklerini belirten Özalp, “Farkındalık yaratmak için ‘yürümüyoruz ama bisikletle üniversiteye ulaşabiliyoruz. Bunun göstermek, zamlara karşı alternatif oluşturmak için bisikleti kullanıyoruz” dedi.

Özalp, zamların geri çekilmesi için öğrencilerden toplanan imzaları Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a vereceklerini de sözlerine ekledi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP