SDÜ Moskova Sağlık Turizmi Fuarında

ABONE OL
Ocak 16, 2021 17:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, 27-28 Şubat 2015 tarihlerinde Moskova’da düzenlenen Moskova Sağlık Turizmi Fuarı’nda tanıtıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Rektör Yardımcısı ve Sağlık Turizmi İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Yorgancıgil, SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastaneleri olarak Sağlık Turizmi İcra Komitesince belirlenen strateji ve planlama doğrultusunda hastanemizin sağlık turizmine yönelik çalışmalarının hızla devam ettiğini belirtti.  SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin Rusya, Ukrayna, Azerbaycan ve Belarus başta olmak üzere Afrika ülkeleri, Orta Doğu ülkeleri ile Türk Cumhuriyetlerinden yoğun hasta talebi aldığını ve tercih edildiğini belirtti.

27-28 Şubat 2015 tarihlerinde, Sağlık turizmi çalışmaları kapsamında, Moskova’da düzenlenen ve dünyanın en büyük sağlık turizmi fuarlarından biri olan MoskowMedShow, 2015 Fuarı’nda SDÜ Hastanesi ve Isparta’nın tanıtıldığını söyleyen Yorgancıgil, sağlık turizminde ve sağlık eğitiminde SDÜ’nün, bilinen ve tercih edilen bir marka haline geldiğini sözlerine ekledi.

Gerek Anabilim Dalları bazında gerekse hastane bazında alınan uluslararası akreditasyon, sertifikalar ve yapılan yatırımlarla hastanenin elde ettiği başarıların haklı gururunu yaşadıklarını belirten Yorgancıgil, seçkin akademisyen kadrosu ve nitelikli insan kaynağı ile SDÜ Hastanelerinin farkını her zaman ortaya koyduğunu belirtti.

CYMERA_20150227_103411

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP