Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SDÜ Moskova Sağlık Turizmi Fuarında

Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma

Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, 27-28 Şubat 2015 tarihlerinde Moskova’da düzenlenen Moskova Sağlık Turizmi Fuarı’nda tanıtıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Rektör Yardımcısı ve Sağlık Turizmi İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Yorgancıgil, SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastaneleri olarak Sağlık Turizmi İcra Komitesince belirlenen strateji ve planlama doğrultusunda hastanemizin sağlık turizmine yönelik çalışmalarının hızla devam ettiğini belirtti.  SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin Rusya, Ukrayna, Azerbaycan ve Belarus başta olmak üzere Afrika ülkeleri, Orta Doğu ülkeleri ile Türk Cumhuriyetlerinden yoğun hasta talebi aldığını ve tercih edildiğini belirtti.

27-28 Şubat 2015 tarihlerinde, Sağlık turizmi çalışmaları kapsamında, Moskova’da düzenlenen ve dünyanın en büyük sağlık turizmi fuarlarından biri olan MoskowMedShow, 2015 Fuarı’nda SDÜ Hastanesi ve Isparta’nın tanıtıldığını söyleyen Yorgancıgil, sağlık turizminde ve sağlık eğitiminde SDÜ’nün, bilinen ve tercih edilen bir marka haline geldiğini sözlerine ekledi.

Gerek Anabilim Dalları bazında gerekse hastane bazında alınan uluslararası akreditasyon, sertifikalar ve yapılan yatırımlarla hastanenin elde ettiği başarıların haklı gururunu yaşadıklarını belirten Yorgancıgil, seçkin akademisyen kadrosu ve nitelikli insan kaynağı ile SDÜ Hastanelerinin farkını her zaman ortaya koyduğunu belirtti.