SDÜ Meslek Yüksekokulları Mezuniyet Törenleri

ABONE OL
Haziran 9, 2014 17:01
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Meslek Yüksek Okullarının 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet törenleri devam ediyor.

YALVAÇ KILIÇARSLAN YERLEŞKESİ’NDE MEZUNİYET TÖRENİ

4 Haziran Çarşamba günü Yalvaç Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksek okulu, Yalvaç Teknik Bilimler Meslek Yüksek okulu ve Yalvaç Meslek Yüksek okulunun Mezuniyet Töreni yapıldı.

Yalvaç İlçe Stadyumunda gerçekleştirilen, öğrencilerin mezun olmanın haklı gururunu yaşadığı törende, başarılı olan ve çeşitli etkinliklerde dereceye giren öğrencilere plaket verildi. Tören sonunda öğrenciler keplerini havaya atarak mezuniyet sevincini hep birlikte paylaştı.

5 Haziran Perşembe günü ise Adalet Meslek Yüksekokulu ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 2013-2014 yılı mezunlarını verdi.

ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

SDÜ Adalet Meslek Yüksek okulu tarafından Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni düzenlendi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Yüksel Metin, ilk mezunlarını vermenin sevincini yaşadıklarını dile getirerek geleceğin hukukçularına; “Adalet, hakkın gözetilmesi ve yerine getirilmesi anlamına gelir. Haklı ile haksızın ayırt edilmesi adaletle sağlanır. Adalet kavramı temelde hukuk kurallarına uygunluğu içerir. İnsanların toplum içindeki davranışlarıyla ilgili olduğundan ahlak ve din kurallarıyla da ilişkilidir. Nitekim ahlakın olmadığı yerde kanun bir şey yapamaz. Keza adaletin olmadığı yerde ahlaktan bahsedilemez. Adalet, bir bilinçlilik halidir, adalet duygudur, adalet duyarlılıktır, adalet akıldır, adalet aşktır. Adalet dünyadan kalkarsa, insan hayatına değer verecek bir şey kalmaz. Sevgili gençler, bilmelisiniz ki alacağınız diplomalar size önemli sorumluluklar yüklüyor. Dünyada ve ülkemizde olup bitenleri izleyerek kendinizi yenilemek, yeni bilgiler öğrenmek bunlardan biridir. Diğer bir sorumluluğunuz çevrenize ve yakınlarınıza, çalışma arkadaşlarınıza iyi ve çalışkan bir insan olmanın gereklerini davranışlarınızla göstermek ve örnek olmaktır. Onlara insan olmanın değerini bilmeyi ve korumayı Süleyman Demirel Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu örnek bireyler olarak öğreteceksiniz. Sadece çalışkan olmak tek başına yeterli olmaz. Aynı zamanda gelecek yaşamınız için hedeflerinizi belirlemeniz ve buna ulaşmak için bir yol haritası çizmeniz gerekir.” Diye seslendi.

Ardından Yrd. Doç. Dr. Vahdettin Aydın mezun olacak öğrencilere son dersini verdi.

TEKNİK BİLİMLER MYO MEZUNİYET TÖRENİ

SDÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksek okulu 2013-2014 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni de Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Yüksekokul Birincisi Orhan Doğan, “Okumak ve okutmak zor kanaat, fakat biz üzerimize düşen bu görevi yerine getirdik. Bu hususta bize destek olan ailelerimize, iki yıllık maratonda bize öz güven katan, kardeşliği, bir bütün olmayı, beraber gülüp, beraber eğlenmeyi kısacası bizi biz yapan değerleri aşılayan hocalarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Nazım Uçar ise “Şu an karşımızda bulunan 300’e yakın öğrencimiz çağın gereksinimleri ile eğitimden geçmiş, insanlık değerleriyle bezenmiş, kardeşlik duygularıyla, arkadaşlık hisleriyle bir araya gelmiş seçkin üniversite mezunu topluluğunu oluşturuyor. Biz ise bu topluluğu görmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Edindiğiniz bilgilerle yetinmeyin. var olan becerilerinizi geliştirmek ve yeni beceriler kazanmak için kendinizi geliştirmeye devam edin. Nice başarı dolu ufuk sizin yelken açmanızı bekliyor.”dedi.

Mezun öğrencileri kutlayarak konuşmasına başlayan SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Seydi ise iki yıl boyunca emek harcadıkları ön lisans eğitimlerinin sonuna geldiklerini bundan sonra da kendilerini geliştirmeye devam etmeleri gerektiğini söyledi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP