SDÜ Isparta’yı cazibe merkezi yaptı

ABONE OL
Ocak 16, 2021 17:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yurt dışı öğrenci potansiyeline yönelik önemli çalışmalar yapan SDÜ, doktora programlarında Isparta’yı eğitim turizmi merkezi yapacak bir altyapı oluşturdu. Doktora eğitimi için Türkiye’yi tercih eden Irak, Sudan, Libyan ve çevresindeki ülkelerdeki yabancıların en önemli sorunu yanlarında getirdikleri çocuklarının eğitimine devam edememeleri. SDÜ, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi üzerinden bu soruna çözüm buldu. Artık doktora için Isparta’ya gelecek yabancıların çocukları eğitimine devam edebilecek.

Süleyman Demirel Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, Irak, Sudan, Libya’dan doktora yapmak için gelecek bürokrat ve iş adamı öğrencilerin çocukları için eğitim programı hazırladı. Bu doğrultuda doktora öğrencilerin çocuklarına matematik, fen ve sosyal bilgiler dersleri Arapça olarak verilecek. SDÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Müdürü Fatih Cebeci, çok önemli bir sorunu çözüme kavuşturmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. SDÜ’ye doktora için geleceklerin çocukları için kaygı duyduğunu belirten Cebeci, “doktora öğrencilerimizle yaptığımız görüşmelerde en önemli sorunun çocuklarının eğitime devam edememe sorunu olduğu belirtildi. Biz de burada çocuklar için eğitim programı yapacağız. Böylece Isparta’yı, SDÜ’yü doktora için cazip hale getireceğiz. Önemli bir altyapı burada oluşturmuş olacağız. Bu sorunun çözümü ile o bölgelerden çok sayıda öğrencinin doktora için SDÜ’ya tercih edeceğine inanıyoruz” dedi.

SDÜ’de doktora yapan Irak Madencilik Bakanlığı Müsteşarı Muhammed Addorum, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde çocuklar için açılacak eğitim programı ile Isparta’ya gelecek yabancı öğrenci sayısının artacağını söyledi. Doktora öğrencisi Sudanlı İşadamı Seyit Kutup da YBEM’in önemli bir eksikliği giderdiğinin altını çizdi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP