DOLAR 7,33210.48%
EURO 8,83370.47%
ALTIN 407,750,90%
BITCOIN 3629554,31%
Isparta

PARÇALI BULUTLU

18:57

AKŞAM'A KALAN SÜRE

SDÜ ile Oxford arasında büyük işbirliği

Ocak 16, 2021 17:04
0

BEĞENDİM

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, beraberindeki heyetle İngiltere’deki Oxford Üniversitesi’nin birimi ve vakfı “Oxford University Press”i ziyaret etti.

2014 Webotmerics’e göre uluslararası sıralamada 1004’üncü, ülke sıralamasında 13’üncü (190 üniversite arasından) sırada bulunan SDÜ’nün uluslararası tanınırlığını artırmak amacıyla gerçekleştirilen ziyarette pek çok ikili anlaşmaya imza atıldı. SDÜ Yabancı Diller Yüksekokulu (YDYO) , Oxford University Press (Oxford Yayın Evi) ile “Oxford Quality School” (Oxford Kalite Okulları) arasında imzalanan anlaşmaya göre artık SDÜ’de yabancı dil öğretimi niteliğinin Avrupa standartlarında olması hedefleniyor. Anlaşma, Yabancı Dil Öğrenimi ve Öğretimi konusunda uzmanlaşmış öğretim görevlileri her yıl belli aralıklar içinde SDÜ öğretim elemanlarına kurslar verecek. Bu kurslar çağdaş eğitim uygulamalarına uygun etkileşimli atölye çalışması şeklinde gerçekleştirilecek.

Katılımcılara tartışma ve kendi deneyimlerini yargılama olanağı sunan bu kurslarda başarılılara uluslararası geçerliliği sahip bir sertifika verilecektir. SDÜ, kamu üniversiteleri arasında bu antlaşmayı gerçekleştiren tek kurum olma özelliğine de sahip oldu. Böylelikle SDÜ, TOEFL, IELTS, PTE gibi uluslararası geçerliği olan ve Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen “Oxford Test of English” in Türkiye’deki ilk sınav merkezi olacak. Ayrıca yetişkin eğitimi hedefleyen ve Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen “Online Adult Learning” (Online Yetişkin Eğitimi)’nin de kurumsal uygulayıcısı olacaktır. Bu anlaşmaları gerçekleştiren SDÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Avrupa Konseyi’ne üye ülkelerde, yabancı dil eğitiminin temelini oluşturan akredite olmuş ölçme sistemi “Avrupa Dil Portfolyosu” nu da kullanmaktadır.

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, ziyaret boyunca kendilerine ev sahipliği yapan Oxford Üniversitesi heyetine Üniversitemizde üretilen deri çanta ve gül ürünlerinden oluşan hediyeler takdim etti. Oxford Üniversitesi heyeti özellikle gül ürünlerini çok beğendiklerini ifade ettiler.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP