DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3625800,72%
Isparta
17°

AÇIK

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

SAYDES toplantısı Isparta’da gerçekleştirildi

ABONE OL
Ocak 26, 2014 16:01
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Yardımlaşma, Dayanışma ve Biriktirme Sandığı, 3. Bölge Başkanlığı 2014 yılı ilk toplantısını Isparta’da gerçekleştirdi.Kısa adı SAYDES olan Sağlık Yardımlaşma, Dayanışma ve Biriktirme Sandığı, 3. Bölge Başkanlığı 2014 yılı ilk toplantısı Isparta’da gerçekleştirildi. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Konuk Evi’nde yapılan toplantıya SAYDE 3. Bölge Başkanı Elif Zülal Kavcı, Isparta İl Başkanı Mustafa Eryılmaz, İl Başkan Yardımcısı Ali Yörük, Antalya İl Başkanı Bilge Şahna, Konya İl Başkanı Durgül Çolak, Afyonkarahisar İl Başkanı Erdem Demirci, Karatay İlçe Başkanı Uğur Bülent Koçak, Meram ilçe Başkanı Hilal Özay, Isparta Devlet Hastanesi Kurum temsilcisi Zeliha Çoban, Isparta 112 Kurum temsilcisi Eşref Kayacan, Başkent Hastanesi Kurum temsilcisi H. Rahmi Gündüz katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan SAYDES İl Başkanı Mustafa Eryılmaz, Öğretmenlerin İLKSAN’ı, polislerin POLSAN’ı var, sağlık çalışanlarının da SAYDES’i var. Tüm sağlık çalışanlarını sandığına sahip çıkıp üye olamaya davet ediyorum dedi. Isparta ilinde sağlık çalışanlarının bu dernekten habersiz olduğunu dile getiren Eryılmaz, “Amacımız yoğun tempoda çalışan sağlık personeline maddi ve manevi olarak imkanlar sunmak. Farkındalık meydana getirmektir. “dedi.

Antalya İl başkanı Bilge Şahna ise 1 yıldır Antalya’da aktif bir şekilde çalıştıklarını ve 156 üyeye ulaştıklarını söyledi. Şahna, 2014 hedeflerinin 500 üyeye ulaşmak olduğunu ifade etti.

Konya İl Başkanı Durgül Çolak ise, Konya’da dernek binasına kavuştuklarını belirterek, “600 aktif üyemiz var, derneğe maddi gelir getiren bir işletmemiz ve bir vakıf arsasına sahibiz. Bizim herhangi bir sendikayla, partiyle işimiz yok. Amacımız sağlık çalışanlarının yanında olmak, 2. bir emeklilik ve gelir kapısı sağlamak. Ayrıca Türkiye’de bir ilk olan Dava destek sigortası sadece SAYDES’te var. 2 konukevi ve sigorta borsası adında ticari işletmemiz bulunmaktadır. Her üyemiz sigortalanmakta, gayrimenkul ve işletmelere anında ortak olmaktadır. Konya’da yılsonunda 2 bin üyeye ulaşmayı hedeflemekteyiz” dedi.

Meslekte 23 yılını doldurduğunu belirten SAYDES 3. Bölge Başkanı Elif Zülal Kavcı böyle bir derneğin çok geç kurulduğunu dile getirdi. Kavcı, 3 yıl önce kurulan bu sandığın son bir yıldır aktif bir şekilde çalıştığını ve emekleme dönemini atlattığını söyledi. Gayrimenkul ve işletmelerinin sayısının gün geçtikçe arttığını dile getiren Kavcı, “ SAYDES olarak bugün 41 ile ulaştık, 6 bin üyemiz var ve gün geçtikçe bu sayı artıyor. Sağlık personelini bu sandığı incelemeye ve sandığına sahip çıkmaya davet ediyorum” diye konuştu. Toplantı Afyonkarahisar, Antalya, Aksaray, Isparta, Konya ve Karaman’ın İl değerlendirilmelerinin ardından, talep ve önerilerin görüşülmesiyle sona erdi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP