Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Saim Orhan Altınbaşak Koleji’ni ziyaret etti

STV’nin Ayna programının yapımcı

STV’nin Ayna programının yapımcı ve sunucusu ‘Yaşayan Evliya Çelebi’ Saim Orhan, Isparta Altınbaşak Koleji’ni ziyaret etti.Altınbaşak öğrencilerine bir sunum yapan Saim Orhan yurt dışındaki okulları anlattı. Orhan, bazı ülkelerdeki insanların Türk okullarıyla tanışmadan önce Türkiye’nin sadece tarih kitaplarında kaldığını sandıklarını belirtti.

160 ülkedeki Türk okullarında görev yapan fedakâr öğretmenlerden bahsederek, Türk okullarını anlatan Orhan, “O ülkelerde milletimizin, vatanımızın adını duyurmak için, ay yıldızlı bayrağımızı o topraklarda dalgalandırmak için hiçbir beklentisi olmadan, yiğitçe hizmet ediyor onlar. Allah onlardan ebeden razı olsun. O yiğitler, dünyanın dört bir yanına Allah’ın izni ve inayetiyle yayıldılar.” şeklinde konuştu. Togo’da yaşadığı ilginç bir hatırayı da Orhan şöyle aktardı: “Togolu bir yetkili, Türkiye’nin sadece tarih kitaplarında kaldığını biliyormuş. Tanınmıyorduk, ancak o arkadaşlar, ‘Sizi biz tarih kitaplarında kaldı zannettik.’ diyenlere yaşadığımızı gösterdiler.

O yiğitler, dünyanın dört bir yanında yaşadığımızı gösterdiler. Suyun ve elektriğin olmadığı, mahrumiyet bölgelerinde binbir zorluklarla hizmet veren Türk okullarında çalışan bu öğretmenler, Allah aşkına Haşhaşilere benziyor mu? Allah aşkına bu arkadaşların dünya adına bir beklentisi var mı? Bu fedakarlar topluluğunun herhangi bir dünyalık beklentisi yoktur. Dünyalık beklentisi olsaydı sıtma gibi küçük bir hastalığın bile büyük ölümlere sebep olduğu ülkelere gidip can güvenliklerini tehlikeye atmazlardı. İnsanımızı anlatıyorlar, dilimizi öğretiyorlar, ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırıyorlar. Biz 21 yıl önce ne yapıyorsak yine aynı şeyleri yapıyoruz, Allah’ın rızasını kazanma adına koşturmaya devam ediyoruz. İnşallah bundan sonra da koşturacağız.” dedi.