Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rize Valisi Baydaş Öğrencilerle Buluştu

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen “Kariyer Söyleşisi”nin bu haftaki konuğu Rize Valisi İhsan Selim Baydaş oldu.

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşinin açış konuşmasını İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Kiriş yaptı. Ülkemiz tarihinde ve günümüzde mülki idarenin her zaman en saygın kariyer alanlarından birini oluşturduğunu belirten Prof. Dr. Kiriş, “Bu saygın alanın eğitim, faaliyet ve sorumluluğu da ciddi ve hayati konuları içermektedir. Biz de fakültemizde mülki idare mesleğinin zirvesinde yer alan konuklarımızı ağırlıyoruz. Rize Valisi İhsan Selim Baydaş’a katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, öğrenciler için verimli bir etkinlik olmasını diliyorum.” dedi.

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, kendisinin de SDÜ ailesinin bir üyesi olduğunu ve yüksek lisans eğitimini üniversitemizde aldığını belirtti. Sözlerinin devamında kariyer hayatı hakkında öğrencilere bilgi veren Vali Baydaş, ülkelerin yönetim şekillerinden ve zamanla değişen yönetim sistemlerinden bahsetti. Devletlerin baki ve aynı olduğunu ancak dönemin ve zamanın ihtiyaçlarına göre reformların yapıldığını dile getiren Vali Baydaş, ülkemizde de 16 Nisan 2017 yılında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin kabul edildiğini 9 Temmuz 2018 yılında da uygulanmaya başladığını söyledi.

Rize Valisi Baydaş, konuşmasının devamında Gençlik ve Spor Bakanlığının Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi öncesi ve sonrasına ait idari yapılanması hakkında bilgi verdi. Vali Baydaş, etkinlikte öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı.