• Gazete32
  • Isparta
  • Rektör İbicioğlu: “Diş Hekimliği Fakültesi yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek oluyor”

Rektör İbicioğlu: “Diş Hekimliği Fakültesi yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek oluyor”

ABONE OL
Ocak 17, 2014 18:59
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Diş Hekimliği Fakültesinin 2013- 2014 Yılı Akademik Kurul Toplantısı yapıldı. SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu burada yaptığı konuşmasında “Diş Hekimliği Fakültesi yürüttüğü çalışmalarla Türkiye’ye örnek oluyor. Her alanda sizlerle gurur duyuyoruz.” dedi.Yaptığı önemli çalışmalarla ulusal ve uluslararası arenada adından sıkça söz ettiren, ayakta tedavi hizmetinin yanı sıra yataklı tedavi hizmeti sunmaya da başlayan Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin 2013- 2014 Yılı Akademik Kurul Toplantısı yapıldı.

Toplantı, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız ve Fakülte akademisyenlerinin katılımıyla Diş Hekimliği Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Hakan Türkkahraman, Fakültenin akademik ve idari yapılanması hakkında bilgiler verdi.

Fakültenin başarılarından bahseden Türkkahraman, açılan genel ameliyathane ve yataklı servisi ile bedensel ve zihinsel engelli vatandaşların her türlü tedavisinin yapılacağını ayrıca genel anestezi gerektiren tüm cerrahi operasyonların da fakülte bünyesinde gerçekleştirileceğini söyledi.

2013 yılı içerisinde belirledikleri hedeflere ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Türkkahraman, SDÜ Diş Hekimliği Fakültesinin sadece hasta hizmetleri ve eğitim faaliyetleri ile değil bilime yön verecek ve uluslararası düzeyde ses getirecek bilimsel çalışmalara da imza attığını söyledi.

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ise sosyo-ekonomik, bilimsel, teknolojik ve toplumsal tüm gelişmelerin dünyanın tamamını etkilediğini ve bilginin hızlı bir şekilde eskidiğini belirterek “Elinizdeki gücün farkında değilseniz başarısız olursunuz” dedi.

İbicioğlu konuşmasının devamında globalleşmenin neticesinde her sektörün, her bireyin karşısına dışsal saldırıların çıkabileceği gibi fırsatların da çıkabileceğini vurguladı ve “Hayatınızı değiştirecek fırsatlar var; görmek lazım. Hayallerinizi rasyonel düzeleme oturtarak hayatınıza katın” mesajını verdi. Bir organizasyonun başarısının görev, yapı, teknoloji ve insan kaynağı terimlerine bağlı olduğuna dikkat çeken İbicioğlu, insan kaynağının bu terimlerin en aktifi olduğunu belirterek “SDÜ, ulusal ve uluslararası platformda önemli çalışmalar yapmaya devam ediyor. Diş Hekimliği Fakültesi de yürüttüğü çalışmalarla Türkiye’ye örnek oluyor. Her alanda sizlerle gurur duyuyoruz.” dedi.

İbicioğlu konuşmasının devamında SDÜ’ye yapılan yatırımlar, tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgi verdi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP