‘Ramazan boyunca iftarlara devam ediyoruz’

ABONE OL
Temmuz 6, 2014 19:47
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Memur – Sen Isparta İl Temsilcisi ve Diyanet – Sen Isparta Şube Başkanı Osman Akçil, Mimar Sinan Camii’nde 3 yıldır sürdürdükleri cami avlusunda fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlara iftar yemeği ikramlarını bu Ramazan’da da sürdürdüklerini söyledi.

Akçil, bu güzel dayanışma örneğini görmesi adına geçtiğimiz Cuma günü açtırdığımız iftar programına protokol üyelerini de davet ettiklerini belirterek, “Sayın Valimiz Vahdettin Özkan, Sayın Merkez Valimiz Musa Çolak, Sayın Isparta eski Milletvekilimiz Yakup Üstün, Sayın İl Emniyet Müdürümüz Caner Tayfur, Sayın İl Müftümüz Mehmet Emin Avcı, İşkur İl Müdürümüz ve Nüfus Müdürümüz, İşadamları Ali İhsan Altınok ve Mehmet İpekçi, Sayın Mekke Eğitim Vakfı Başkanı Halil İbrahim Ertuç bu davetimize icabet ederek iftarımıza katılmışlardır” dedi.

Akçil, Ramazan Ayının, Isparta’da birlik ve beraberlik içinde geçirilmesini, diğer taraftan insanlar arasındaki hayırseverliği ve dostluğu da pekiştirmesini sağlamanın gayreti içinde olduklarını belirterek, “Ramazan Şerifi etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tavsiyeleri doğrultusunda camilerimizin sadece namaz kılınan ibadet yapılan yer olması yanı sıra çeşitli etkinliklerin sosyal aktivitelerinde yapıldığı dinimizin diğer emirlerin de yerine getirildiği sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın merkezi haline gelen mekanlar olması doğrultusunda yaptığımız bu hayırlı hizmette ramazan ayının başından itibaren sonuna kadar her akşam iftar yaptırmak suretiyle muhtaç kimselere oruç açtırmak suretiyle bu sene başlayan bu güzel adımımızı her sene yaparak gelenek haline getirmeyi istiyoruz.

Bu güzel olay ilk defa bu sene Mimar Sinan camide yaklaşık 300 – 350 kişi ye ulaştı. Ümit ediyoruz seneye Isparta’da belirli camilerimizin avlusunda olması gelemeyen uzakta olan kardeşlerimizin yanında olmak. Biliyorsunuz Ramazan ayı başlayalı bir hafta oldu ve yine bilindiği gibi bu mübarek ayın bitmesine son 10 gün kala teveccüh namazları kılınıyor. Bizde bu noktadan hareketle ayın son on gününe girildiği geceden itibaren Mimar Sinan Camimizde Türkiye’de belki eşine rastlanmayan bir örnek çalışma daha yaparak iki yıldır olduğu gibi teveccüh namazı kılmak için camimize gelen vatandaşlarımıza namazlarını kıldıktan sonra sahur yemeği de ikram etmeye başlayacağız. Camimizde verdiğimiz bu iftar yemeklerinin günlüğü yaklaşık 2 bin TL’ye bir ay boyunca da 60 bin TL’ye mal oluyor. Bu konuda hayırsever işadamlarımız büyük destek veriyorlar ve bizim bu iftarı fakir ve muhtaç vatandaşlarımıza vermemize vesile oluyorlar. Ben buradan tüm hayırsever vatandaşlarımızdan Allah razı olsun diyor ve onlara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0