DOLAR 16,7038 0.29%
EURO 17,4998 0.44%
ALTIN 974,530,18
BITCOIN 335151-0,91%
Isparta
18°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

PROF. DR. MUSTAFA KAMALAK ISPARTA KALDI YARIM YAMALAK

ABONE OL
Haziran 28, 2012 16:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta ilimize teşrif eden prof. Dr. Mustafa KAMALAK Halı Sarayı Konferans Salonu’nda Ispartalılara hitap etti.Çok heyecanlı ve ateşin konuşmalarıyla dinleyicilerini hayran bıraktı.En önemlisi ise Isparta gündemine bomba gibi düşen konu idi.Görsel ve yazılı basında günlerce tartışılan gerçek konu şuydu.Terörün arkasında muhalif partilerden ve ona destek veren iktidar partisini öne sürüyordu.

Böyle olunca Isparta SP il başkanı Cevat GENÇAY akli,fikri,düşünce mesafesinden gerçeklere yanıt verdi.Bunu muhatap kabul eden CHP ve AKP il başkanları gazetelerde cevap vermek lüzumunu hissettiler.Yalnız bir eksiklik vardı.Genel Başkan Sayın Mustafa KAMALAK’ın hem ekonomi profösörü hemde hukuk profösörü olduğunu bilemeyecek kadar acizdiler.

İki fakülte mezunu ve bu fakültelerin bölüm başkanı olması yanı sıra siyaset dalında çok iyi ve uzman politikacı olduğu unutulmuş.Bakınız mantiken yapıcı konuşmaları şöyle:”Türkiye olağan üstü dönemden geçiyor.Düzelmesi için bir süre daha ihtiyaç var”diyerekten halkı sabırlı olmaya davet ediyor.Ispartalıları daha yakinen görmek için Karaağaç ve Davraz pazarlarına kadar yürüdüler.Isparta insanının çok zeki ,uyanık ve bilinçli olduğunu vurguladı.Türkiye genelinde hukuksal değişikliklerin bazılarının demokratik kazanımları kaybettirebileceğini bazı misallerle dinleyicilerine çok yönlü olarak anlattı:”ÖSYM’ler büsbütün kaldırılırsa hükümette,adli sistem de büsbütün sıkıntıya girer.

Isparta için yıllardır çalışması olan kültür alışveriş merkezlerinin yarım kalması,Konya’ya kadar inen duble yolun halen daha yapılamadığı gibi Isparta’da ki turizme büyük katkı olacak olan Gölcük Tabiat Parkı’nın uluslar arası bölgeye ayrılarak turistlerinde gelmesi için ulaşımın daha geniş bir şekilde açılması Davraz Kayak Merkezi’nin ileri derecede çalışılarak Sav Kasabası Davraz eteklerinden bir yolun Eğirdir kavşağına ve daha ileriye giderek İstanbul yoluna bağlanması bu yol kenarında ki oluşabilecek petrol dağıtım yerleri,lokantalar ve dinlenme, oturum yerlerinin açılması Ispartalıya ayrı bir ekmek kapısı açılabileceği düşünülürken bunların yarım yamalak kaldığı gibi şehir içerisinde ki trafiğiğn ve otoparkların sıkıntı ve huzursuzluklar meydana getirerek geçmişte imal edilen çok katlı bir otopaekın halen daha yarım yamalak kaldığı görülmektedir.Isparta’nın sorunları ve lafta konuşulanm projelerin yanı sıra gizli gözemli yapılan zamlar tüpgaz,ekmek,elektrik ve daha başka vatandaşın sessizce yuttuğu gıda maddeleri sorunlar içerisindeydi.Bilhassa son günlerde yediğimiz bir tek simidin dahi ekmek fiyatına ulaşarak 65kuruştan olması haklı olarak vatandaşların tepkisi ile neticeleniyordu.

Biz yorumlarımızı düşünce ve fikirlerimizi azınlık insanların arasında savunuyoruz.Gönül isterki Isparta Saadet Partisi’nin salon konferanslarında çoğunlığun izleyerek Isparta’da ve Türkiye’de gerçek yönüyle neler olduğunu anlayabilmek adam gibi bir adama yetki vererek yönetimin emin ellerde olmasını sağlayabilmektir.Isparta’da yaklaşan belediye başkan adayı belirlemeleri günden güne çoğalmaktadır.

Bu insan krizinde güvenebileceğimiz gerçek bir adamı bulduğumuz taktirde israf,haramiyet,sıkıntılar ve üzüntüler selametle saadetle sona erecektir.İşte mum ışığında adam gibi bir adam arıyoruz.Bu adamı bulursak ekonomik kriz biter.Ekonomik krizin temelinde insan krizi vardır.Evet Mustafa KAMALAK geldi ama yarım yamalak bir Isparta gördü.

Partinin kurucusu merhum Prof. Dr. Necmeddin ERBAKAN’ın son dakikalarında hastanede yatarken yanında bulunduğu bir tuğla parçasına dokunarak teyemmüm abdesti aldıktan sonra medyanın görsel basını karşısında şu son sözlerini :”ÇALIŞIN! ÇALIŞIN! ÇALIŞIN! Hakkınızı helal edin.Bende hakkımı herkese helal ediyorum”dedikten sonra halsiz bir şekilde yatağına yatırıyorlar ve vefat ediyor.KAMALAK’ta Ispartalılara “ÇALIŞIN! ÇALIŞIM!” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP