Site icon Gazete32

PKK’NIN TOPAL SEVDASI

Dünkü yazımızda belirttiğimiz gibi PKK terör örgütünden çok buna destek veren, bunların yaşamsal kaynaklarını sağlayanlara bakmak lazım.

Türkiye’de Marksist ve Leninist faaliyetleri örgütleyenlerin teröristbaşının Suriye’ye gidinceye kadar onunla birlikte olduğunu sanırım bilmeyen yoktur. Bebek katilini katil yapanlar aynaya bakıp kendilerini görmüyorlar. “Öcalan himaye edildi” çığırtkanlığını yapanlar, asıl bebek katilini büyüten ve yücelten onlardır. Doğal olarak da PKK’nın yanına alarak güç saydığı bu topal sevdası malesef çoktan boşa çıkmıştır. Yaptıkları kürtçülük faaliyetleriyle Türk’ü-Kürt’e kırdırtmaya çalışanların ortaya çıkardığı fotoğraf kareleri tüm halkın zihnine bir mıh gibi çakılmıştır. Bu yüzden de her daim yok olmaya mahkumdur. Şimdi gelin dünkü yazımıza paralel olarak eli kanlı terör örgütü PKK’nın nasıl bir gelişme gösterdiğini ve kimlerle el ele kol kola gezdiğini, bunun sonunda da nelerin yaşandığını hep birlikte hatırlayalım.

Türkiye, uzun yıllardır hiç bir ülkede görülmemiş bir biçimde teröre maruz kalmıştır. Bu terör çeşitli şekillerde kendisini göstermiş ve sonuçta binlerce masum insanımız hayatını kaybetmiş, binlerce insanımız sakatlanmış ve milyarlarca dolarlık ekonomik kayba uğranmıştır. Türkiye’de faaliyet gösteren terör örgütlerinin hepsinden daha fazla tahribat yapan ve toplumumuzda onarılamaz yaralar açan KADEK terör örgütüdür. Baslangıçta PKK adıyla terör eylemlerine başlayan KADEK terör örgütünün 1984 yılından bugüne kadar sivil halka karşı ayrım yapmaksızın çocuklara, hatta bebeklere, kadınlara, yaşlılara ve bölge halkına hizmet eden, çoğunluğu ögretmen, din adamı ve devlet görevlilerine karşı uyguladığı terör eylemleri nedeniyle; 11.483 (5415′i ölü, 6068′i yaralı) sivil, 17.875 (5871′i şehit, 12004′ü yaralı) güvenlik gücü mensubu olmak üzere 30.000 üzerinde vatandaşımız yaralanmış veya şehit olmuştur.

Yine bölge halkının hizmetinde faaliyet gösteren 250′si okul, 110′u cami, 50′si sağlık kuruluşu olmak üzere toplam 2000 civarında tesis, yapılan saldırılarla tahrip edilmiştir.Bu güne kadar KADEK terör örgütü ile yapılan mücadele için toplam 150 milyar dolar civarında harcama yapıldığı tahmin edilmektedir.Bu terörist grup, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın resmi olarak yayınlanan “Yabanci Terör Örgütleri”ne ilişkin raporunda 1997′den itibaren 30 büyük terör örgütü içinde gösterilmiş ve 11 eylül saldırısından sonra da açıklanan listede yer almıştır.

Bu güne kadar 30.000′nin üzerinde insanımızı katleden ve yapmış olduğu bunca tahribat ve gerçekler ortada iken terör örgütünün maske takarak terörist kimliğinden kurtulması mümkün değildir. Şu kesinlikle bilinmelidir ki terör örgütü ne değişikliğine giderse gitsin yaptıklarının hesabını verecektir. Türkiye, adi ne olursa olsun terör örgütü ve yandaslari ile kararli mücadelesine devam edecektir. Pek çok ülke, soğuk savaş sonrası güvenlik endişelerindeki azalmanın avantajlarını yaşarken, insanlik aleminin terör konusunda ne büyük bir tehlike ile karşi karşıya bulunduğuna son 20 yıldır ısrarla dikkatleri çekmek isteyen Türkiye’nin, bu konuda yeterli desteği görebildiğini söylemek mümkün degildir.Çünkü ülke içinde bulunan PKK maskesine bürünenler de iç karışıklıktan medet ummaktalar.

DEVAMI YARIN…