DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 3228710,40%
Isparta
20°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Özel İdareler eski Köy Hizmetleri kadar hizmet üretemiyor

ABONE OL
Aralık 29, 2020 21:16
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Valisi Vahdettin Özkan’ın talimatıyla Gönen ilçesi Güneykent Kasabası ile Gümüşgün Mahallesi ararsındaki 10 kilometrelik yolda genişletme çalışması bu yılın Şubat ayında başlatıldı.

Mart yerel seçimler öncesinde alelacele çalışmaları başlatıp; o haliyle yarım bırakan Isparta İl Özel İdaresi’nin Güneykent’in 10 Km.lik asfaltını Ağustos ayı çıkmasına rağmen hala yapmamış olmasının sebebini anlayamadıklarını dile getiren kasaba halkı; “Mademki Turizm beldesiyiz, mademki gül kentiyiz, mademki bütün bürokrat ve siyasetçiler önem veriyor ama neden yolumuz hala yapılmadı. Kış yaklaşmakta, yol dar ve tehlikeli bir an evvel yapılmalı” diye sitem ettiler.

Sitemlerinde haklı olan kasaba halkının öncelikli sorununu biz de dile getirdik ve Belde başkanı Fahretdin Gözgün’e sorduk. Başkan Gözgün bu konuda bilgi vererek; “Vali Bey ve Genel Sekreter sezon itibariyle Asfaltlanacağı konusunda talimatları verdiler. Bekliyoruz. Yol ölçümleri ve maliyet hesabı yapıldı. 1000.000,00 TL. Projenin tutarı. Teknik ekip daha üzerinden tam kış geçmemiş oturmamış yola asfalt atmak uygun olmayacağını belirtiyor. Ama vali beye, Mehmet Ali Şahin Genel Başkan Yardımcımın talimatıyla yol sözü alındı. Ayrıca vekiller ve İl Genel Meclisi Başkanı Bolat’ın da bu konuda bitirme sözlerini aldık. Ayrıca önümüzdeki hafta grayder ve önyalama ekibi çalışmalarına başlayacak” diye sorularımızı cevapladı.

Ancak bizler bu konudaki tereddütlerimizi yine dile getirerek; Artık eskisi kadar kış olmadığını kar yağmadığını ve yağmur ise yeterince yağdığını bunun bir bahane olduğu ve artık bu çağda böyle bir konunun söz konusu olamayacağı konusunda tereddütlerimizi bildirdik.

Başkanın bu konudaki çabalarının olduğunu ve er geç de olsa bunu başaracağını ama Eski Köy Hizmetleri kadar İl Özel idaresinin yapıcı bir çalışma içinde olamadığı yerel yönetimlerin sorunlarını yeterince gideremediği konusunda fikrimizi de ekliyoruz. Buradan Sayın Vali Özkan’ın talimatlarıyla; İl Özel İdaresi yetkililerini bu gibi konularda vatandaşın beklentileri yönünde daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Secattin BÜYÜKDAVRAZ FNMB ISPARTA-HEDEF TV-HÜR REALİST HABER- GAZETE 32

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (2)
 • Geresinli

  Yahu arkadaş yolu yapan yapıyor. Gönen iki hafta içinde o kaliteli ve kalıcı asflalt yolu nasıl yaptırdı madem, hem de yolunda hiçbir sorun yokken. Gönen’i MHP den “kurtarmak” için mi? Yoksa eski Demirel mantığı ile nasıl olsa Geresin cepte mi?? Acaba Baladız’ ı mahalle olarak almak yerine Isparta’ ya mahalle olmayı mı talep etseydik. Baksanıza Isparta Belediyesi hükümetten daha iyi çalışıyor. Başkanın Bürokrat büyüklerimizin emeklerine sahip çıkarak, BAKA’nın çalışmalarını benlenerek sağda solda, bsında, televizyonda, facebookta başka yerlerdeki işin iç yüzünü bilmeyenlere şov yapacağına oturup Sezarın hakkını teslim etsin, kendisinin de her devlet görevlisi gibi (buna belediye başkanlığı da dahil) bir hizmetkar olduğunu kabul etsin.Ben bilirim, ben yaparım edebiyatını bir kenara bıraksın. Kasaba halkını bölmeyi ayrıştırmayı bir kenara bıraksın. Kadınlarımızı birbirine düşüreceğine herkesi barıştırıp kaynaştırsın. Milletten öncelikle helallik alsın. Herşeyden önce tüm kasaba halkıyla oturup yüzleşsin. Unutmamalıdır ki yol dahil olmak üzere yapması gereken tüm verdiği sözleri yerine getirmeli ve artık siyaseti ve kini bir tarafa bırakmalıdır. Bu yollardaki problemler yüzünden birileri yaralanır yada ölürse ebedi huzur bulamaz sonra.

 • v.e.

  Yapılırken ‘biz yapıyoruz’
  Yapılmayinca ‘özel idare çalışmıyor’

  Yerel seçime kısa süre kala panikle başlayan YATIRIM bu kadar olur…

  Üzerinden ‘kış geçsin’ de tam bur siyasetçi demagojisi…yapilan iş yolun genisletilmesi, asfaltın yeniden icadı değil. Tek asfalt yapılan yer de orası değil. ..sağlam yaparsan hiç bişey olmaz…duble yollar yapılırken üzerinden kış geçmesi mi bekleniyor. ..


HIZLI YORUM YAP