Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Özel Belgede Sahtecilik” suçundan işlem yapıldı

Isparta genelinde 05-08 Ocak

Isparta genelinde 05-08 Ocak 2024 tarihleri arasında kullanılmayan veya terkedilmiş durumda bulunan adreslerde ikamet izni almış kişilere yönelik gerçekleştirilen denetimlerde, kira sözleşmesi ya da taahhütname düzenleyerek İl Göç İdaresi Müdürlüğüne sunmayan 50 kişi tespit edildi. Bu kişilere karşı “Özel Belgede Sahtecilik” suçundan işlem yapıldı.

Bu kişiler arasında 2 Türk vatandaşı, 2 Özbekistan uyruklu, ve 46 Türkmenistan uyruklu olmak üzere toplamda 50 şahsa işlem uygulandı. Yabancı uyruklu bireylerin ikamet izin belgeleri iptal edildi ve ilgili şahıslar sınır dışı edildi.

İlgili çalışmalarda, vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi Hattı ile 0 505 318 32 44 numaralı Whatsapp ve BİP tabanlı iletişim kanalına gösterdiği ilgi ve alakaya teşekkür edildi. Yapılan bu ihbarlar ve iletilen bilgilerin değerli olduğu ve titizlikle takip edileceği vurgulandı. Bu bağlamda, Ispartalı hemşehrilerin, iletişim kanalları aracılığıyla sağladıkları her türlü talep ve bilginin önemli olduğu bilgisine dikkat çekildi.