Özekes, SDÜ’ de Konferans Verdi

ABONE OL
Ocak 16, 2021 17:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda “Medeni Usul Hukukunun Güncel Sorunları” adlı konferans düzenledi. Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Özekes, konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Özekes, sunumunda Türk yargı sisteminin eksiklikleri, bir hukukçunun nasıl olması gerektiği ve dava hazırlığının nasıl olması gerektiği konularında öğrencilere detaylı bilgiler verdi.

Türkiye’de sağlıksız bir yargılama piramidi olduğunu söyleyen Özekes, istinaf mahkemelerine olan ihtiyaçtan bahsederek bu yüzden Türkiye’de kısa sürede bitecek işin çok uzun zaman aldığını söyledi.

Ülkenin sorununun hukukçu ve yargılama olduğunun altını çizen Özekes, öğrencilere, kendilerine yükümlülük düştüğünü söyleyerek “Siz insanların kaderi ve geleceği üzerine karar vereceksiniz. İnsanların bu konuda sorumluluk verdiği tek kişi sizlersiniz.” dedi.

Türkiye’yi diğer ülkelerle kıyaslayarak değerlendirmeler yapan eleştiren Prof. Dr. Muhammet Özekes, yargılamanın adil olması için alınması gereken tedbirlerden bahsetti.

İki oturumda gerçekleşen konferans, katılımcıların Özekes’e sorular yöneltmeleriyle devam etti.

sdü

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP