Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özekes, SDÜ’ de Konferans Verdi

Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda

Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda “Medeni Usul Hukukunun Güncel Sorunları” adlı konferans düzenledi. Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Özekes, konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Özekes, sunumunda Türk yargı sisteminin eksiklikleri, bir hukukçunun nasıl olması gerektiği ve dava hazırlığının nasıl olması gerektiği konularında öğrencilere detaylı bilgiler verdi.

Türkiye’de sağlıksız bir yargılama piramidi olduğunu söyleyen Özekes, istinaf mahkemelerine olan ihtiyaçtan bahsederek bu yüzden Türkiye’de kısa sürede bitecek işin çok uzun zaman aldığını söyledi.

Ülkenin sorununun hukukçu ve yargılama olduğunun altını çizen Özekes, öğrencilere, kendilerine yükümlülük düştüğünü söyleyerek “Siz insanların kaderi ve geleceği üzerine karar vereceksiniz. İnsanların bu konuda sorumluluk verdiği tek kişi sizlersiniz.” dedi.

Türkiye’yi diğer ülkelerle kıyaslayarak değerlendirmeler yapan eleştiren Prof. Dr. Muhammet Özekes, yargılamanın adil olması için alınması gereken tedbirlerden bahsetti.

İki oturumda gerçekleşen konferans, katılımcıların Özekes’e sorular yöneltmeleriyle devam etti.