Site icon Gazete32

Otomotiv Sektöründe Ödüller SDÜ’ye

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Türkiye İhracatçılar Meclisi, BTSO ve BEBKA’nın birlikte organize ettiği “UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe 7. AR-GE Proje Pazarı Zirvesi ve 5. Tasarım Yarışması” uluslararası düzeyde 27–29 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

“Türkiye Otomotiv Sektöründe 3. Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması” ile eş zamanlı olarak “Bursa Tasarım ve İnovasyon Buluşmaları” kapsamında gerçekleşen zirvede Süleyman Demirel Üniversitesi üç ayrı ödüle layık görüldü.

Süleyman Demirel Üniversitesi adına ödülü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Saltan aldı. Kimya Mühendisliği Öğretim üyesi Yrd. Doç Dr. Mustafa Karaboyacı’nın yürütücülüğünü yaptığı ve Tekstil Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Enfal Kayahan’ın proje ekibinde yer aldığı “Yüksek Katmadeğerli Ekolojik Tekstil Üretimi İçin Endüstriyel Doğalboya Proseslerinin Geliştirilmesi” adlı proje,  “Bitim (Boya, Baskı ve Kaplama) İşlemlerinde Verimlilik ve Sürdürülebilirlik” dalında birincilik ödülüne layık görüldü.

Ayrıca Tekstil Mühendisliği Öğretim Görevlisi Dr. Demet Yılmaz’ın yürütücülüğünü yaptığı Araştırma Görevlisi Nazife Korkamaz ve Yüksek Lisans Öğrencisi Gizem Kayabaşı’nın proje ekibinde yer aldığı “Nanolif içerikli inovatif iplik üretim prosesinin geliştirilmesi” adlı proje ‘Fonksiyonel Lif ve Polimerler’ dalında ikincilik ödülünü aldı.