DOLAR 17,2268 1.47%
EURO 17,6361 0.93%
ALTIN 977,511,55
BITCOIN 3487703,42%
Isparta
23°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

OSMAN ZABUN TEK ADAM

ABONE OL
Aralık 20, 2012 02:05
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta görsel ve yazılı basında vilayet meclis başkanı avukat Osman Zabun gündemde.

Neden Osman Zabun muhatablarının dikkatini çekiyor. Bir zamanlar bir vali vardı. Başka yere tayin edilince kıyamet koptu. Aynı muhatablar bizim valimiz şöyle iyi böyle iyi diyerekten yakındılar. Osman Zabun’u suçlar gibi bir şeyler yaptılar. Oda dedi ki “Bu memleketin içerisinde Türk bayrağının dalgalandığı sınır boylarına kadar uzanan illerde valilik yapmayacak mı.

Yönetim böyle uygun görmüşse gidecek yasalar bunu emrediyor” diyerekten basında bir duyuru yapmıştı. Ben bu kadarını düşünememiştim. Sağ duyulu görüşün milliyetçilik,vatanperverlik ve hukuk açısından bakışı tüm Ispartalı vatandaşları memnun etmişti. Bugünkü konuşmaları yine nezaketli, şeffaf ,yapıcı nitelikteki edebi konuşmaları doğal değil mi? Karşı taraftaki muhatablarını kırıcı bir şekilde yanıtlamıyor. Sürekli olarak onlara izahını iyi bir şekilde yapmayı düşünüyor. Böyle olunca daha Isparta nın birçok sorunları var. Neden onlar Isparta nın önemli sorunlarını dile getirmiyorlar. Kuzeyden doğudan batıdan ve güneyden gelen trafik akışının içinde tırlar ve ağır tonajlı kamyonlar niçin Isparta içerisindeki 142. Caddeye ve üniversite yoluna girerler.

50 bin öğrencinin ,tıp fakültesini il dışı otobüslerin ,ilçelerin belde ve köylerin yoğun olarak kullandığı bu yola bu yükü vermek reva mı? Neden kara yolları bir proje hazırlayarak Davraz dağı eteklerinden hacılar ve Ali köyü, Sav kasabası girişinden çevre yolu yapmak için harekete geçmezler. Akıl konseyi ve Isparta ya hizmet getiriyoruz diyenler üniversite yolunda sık sık kaza haberleri izlemekten memnunlar mı? Önce biz Isparta içindeki trafik sorununu çözelim. Daha sonraları il dışındaki Ağlasun yoluyla uğraşalım.

Geçen yıl vatandaşları taşıyan 40 kişilik halk otobüsüne üniversite yolunda bir kamyon çarpmadı mı? Ara aylarda ise takla atan öğrenci sürücülerinin otomobillerinin bir taraftan bir tarafa parçalanarak öldüklerini görmediniz mi? İl meclis üyesi özdemir basına beyanat vermedi mi? Üniversite yolu kazaların adresidir diyerekten açıklamalarda bulunmalarına rağmen sav önünden eğirdir yoluna toki altlarına İstanbul izmir yoluna bağlanacak çevre yolunu ne zaman yapacaksınız? Bursa, Kütahya, Afyon, Burdur illerinden biz gerimiyiz? Çevre yolunu yapmaktan neden kaçınıyoruz. Şehir içerisindeki cadde ve sokakları otopark yapmak için ihaleye verip satmak bir başarı mıdır? Ben evimin önüne otomobilimi para ile mi koyacağım? Evimi yaparken belediyeden para almadan ücretsiz olarak verdiğim kaldırıma paralı olarak mı otomobilimi koyacağım? Bizler evlerimizin önünü paralı olarak satsınlar diye mi geniş geniş verdik. Yıllardır otopark sorunu çözülemezken siz daha neyin kavgasını yapıyorsunuz? Yaya vatandaşların kaldırımlar da dahil yürümeye hakları yok mu? Siz önce kişi haklarını ,insan haklarını ,engelli ve özürlü haklarını koruyor musunuz? Buyrun size şehrin ana caddelerinde sokaklarında ki kaldırımdaki çöpleri ve yayaların etkileyen eşyaları görün.

Önce vatandaşın sorunları daha sonra seçim malzemesi yapmak için aranılan konular sahneye gelsin. Çevre yolunu yapamadığınız müddetçe Isparta da kazaların önünü kesmeniz mümkün değildir. Av. Osman Zabun’u trafik ve çevre yolu konusunda göreve davet ediyoruz. Kolları kapalı bir Isparta değil kollarını açarak büyük Isparta yolunda Isparta arzu ediyoruz. Üstad Necip Fazıl ın dediği gibi ( DURUN KALABALIKLAR,BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK,KOLLARIMI AÇSAM MAKAS GİBİ) diyerekten söylenen kitabi sözler bizi uyarmalı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP