DOLAR 16,6839 0.24%
EURO 17,4017 0.01%
ALTIN 977,890,52
BITCOIN 320770-4,01%
Isparta
20°

AÇIK

17:12

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Onlar beni ziyaret edemez

ABONE OL
Nisan 17, 2013 09:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, ülkeyi dolaşıp barış sürecini anlatan ‘Akil İnsanlar’Heyetinin insanların kandırmaya çalışmaktan başka bir şey yapmadığını belirterek; “Bizde Türk – Kürt diye bir ayrım yoktur. Türkiye Cumhuriyetinde herkes eşittir. Onun için bu heyet Isparta’ya gelse bile beni ziyaret edemez” dedi.
Hükümet tarafından geliştirilen ‘Barış Süreci’ni halka anlatmak için Başbakan Erdoğan tarafından oluşturulan ‘Akil İnsanlar’ Grubunun içinde Isparta’nın da bulunduğu Akdeniz Bölgesini bilgilendirecek TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki heyet Bazı Akdeniz Bölgesinde ziyaretlerini sürdürerek bilgilendirmelerine devam ediyor. Geçtiğimiz hafta komşu il Burdur’u ziyaret eden heyetin önümüzdeki günlerde Isparta’ya da gelmesi bekleniyor.

Akil İnsanlar Heyetinin Akdeniz bölgesinden sorumlu bölümünde; TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sanatçılar Lale Mansur ve Kadir İnanır’ın yanı sıra içinde Gazeteci ve Yazarların da bulunduğu Nihal Bengisu Karaca, Tarık Çelenk, Şükrü Karatepe, Muhsin Kızılkaya, Öztürk Türkdoğan ve Hüseyin Yayman bulunuyor.

 DÖRT ŞEY EZBERLEMİŞLER SÖYLEYİP DURUYORLAR

Gittiği illerde ilk olarak İl Valisini ve sivil toplum örgütlerini ziyaret eden ve daha sonra sokağa çıkıp gerek esnaflarla gerekse vatandaşlarla görüşmeler yapan Heyetle ilgili görüşlerini açıklayan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Heyetin 4 unsuru halka enjekte etmeye çalıştığını söyledi. Böyle bir yöntemle terörün sona ermeyeceğini ve halkın da bu lanet örgütten kurtulamayacağını ifade eden Başkan Günaydın; “Şimdi de Akil İnsanlar diye bir olgu attılar ortaya. Ülkede bir ‘Akil İnsanlar’dır gidiyor. Peki bu Heyetler ne yapıyor? Ezberlemişler dört konuyu dönüp dolaşıp bunu halka söylüyorlar.

BU ÜLKEDE ZATEN AYRIMCILIK YOK

Neymiş yok analar ağlamasın, barış içinde yaşayalım, terör dursun, Güneydoğuyu kalkındıralım. Hayır arkadaş, bu ülke bir bütündür. Böyle söylemlerle ülke bölünmeye çalışılıyor. Bu ülkede Türk – Kürt çatışması veya Türk – Kürt ayrımı diye bir şey yoktur. Ama, mevcut hükümet bunu varmış gibi gösteriyor. Türkiye Cumhuriyeti bir bütündür ve asla bölünemez. Bu ülkede yaşayan Türk, Kürt, Çerkez, Laz herkes eşit haklara sahiptir. Onun için, ben böyle bir heyeti kabul etmiyorum. Bu heyet Isparta’ya gelirse zaten bana da gelmezler. Yani beni ziyaret edeceklerini sanmıyorum ve ihtimal de vermiyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP