ÖLÜM CADDESİ

ABONE OL
Ekim 28, 2013 16:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ispartanın Yüz Karası Ölüm Makinesi Haline Gelen 142. Cadde Şu anda Geliş Gidiş trafik akışını yapan lanet bir yol haline geldi. Karayolları tarafından bir türlü bitirilemeyen bu yolda geçtiğimiz hafta iki kişi ölüverdi, 8 kaza ve yaralılar.. Daha önce de bu kavşakta (BİM) Osmaniye Valisinin eniştesi trafik kazasında ölmüştü. Anadolu liseleri öğrencilerinin geçtiği bu yerde apartlar, öğrenci yurtları, yüzlerce talebe.. Trafik lambaları ne zaman konacak? Yaya geçit işaretleri asfalt üzerindeki karşıdan karşıya yaya vatandaşların belirlenen yerleri ne zaman görülecek? Burası Ispartanın içinde bir yer mi?

Alternatifi ben köşemde belki 40 defa yazdım. Böyle işler yapılırken Sav kasabası üzerinden Aliköy altlarından doğuya ve kuzeye gidecek tırlar, kamyonlar bu riskli yola girmesinler. Üniversitenin yolu kazaların adresidir diye meclis üyeleri basbas bağırdılar. 65. öğrenci, tıp fakültesi hastaları ve şehirler arası otobüsler buradan çalışıyor.

Siz halen daha çevre yolunu yapmayacak mısınız? Türkiyede iki yerde çevre yolu yok. Biri Ispartada diğeri Şırnak. Ben bu konuyu yeni Valimiz Vahdettin ÖZKAN’a söyledim. Uzun uzun anlattım. İnternete girin bakın göreceksiniz. Geçtiğimiz günlerde 16 yaşındaki sürücü 76 yaşındaki ihtiyar kadına vurarak öldürüyor. Burası yaşanabilir Isparta mı? Güller diyarı huzur ve refahın olduğu bir yer mi? Yoksa ilim şehri memleket mi? Bir üst geçit yapamazmısınız? Reklam için yapıyorsunuz da Allah için yapamaz mısınız? Vesselam.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0