Bağlantıda Kalın

Dünya

O ülkede Türk bayrağına çirkin saldırı!

Yunanistan’ın başkenti Atina’da bir grup Rus uçağının düşürülmesini protesto için yürüdü, Türk ve ABD bayraklarını yaktı.

Yayınlanma

,

Türkiye’nin hava sahasını uyarılara karşı ihlal eden Rus uçağını vurmasının ardından Atina’da düzlenen gösteride çirkin görüntüler…
 
Yunanistan’ın başkenti Atina’daki Syntagma Meydanı’nda toplanan 100’e yakın kişi, Rus Su-24 uçağının 24 Kasım sabahı Suriye sınırında düşürülmesini protesto edip Türkiye ve ABD bayrağı yaktı.
 
Ria Novosti’nin haberine göre Syntagma’da toplanan göstericiler Türk Büyükelçiliği’ne yürümek istedi. Ancak polis 300 metre sonra müdahale etti. Göstericiler 1996’daki Kardak krizinde ölen Yunan pilotların anısında dikilen anıtın hemen yanında toplandı.
 
ABD ve Türkiye bayrakları yakan grup Yunanistan’ın NATO’dan çıkmasını talep etti. Türk uçaklarının her gün Yunan hava sahasını ihlal ettiğini savunan göstericilerden biri, “Belki bizim pilotlarımız da hava sahasını ihlal eden tüm Türk uçaklarını düşürmeli” ifadesini kullandı.
 
 

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

Beyin yiyen amip yüzünden hayatını kaybetti

Yayınlanma

,

Yazar:

Doğal bir kaplıcada beyin yiyen amiplere maruz kaldığı bildirilen 2 yaşındaki çocuk, 7 gün sonra hayatını kaybetti.

Hastalığın semptomları, şiddetli baş ağrısı, ateş ve kusma ile başlarken hastalar nöbetler ve komaya girerek hayatını kaybediyor.

ABD’de meydana gelen olayda Woodrow Bundy adındaki 2 yaşındaki çocuk, ‘beyin yiyen amip’ nedeniyle hayatını kaybetti.

Reklam

Nevada Kamu ve Davranış Sağlığı Bölümü tarafından yapılan açıklamada, beyin yiyen amipin (Naegleria fowleri), toprakta ve ılık tatlı sularda yaşadığını ve vücuda burundan girerek beyne ulaştığını, burada ise beyin dokusunu yok ederek ölümcül bir enfeksiyona neden olduğunu belirtildi.

Uzmanlar, insanları sıcak tatlı su kütlelerine atlamaktan kaçınmaları ve kaplıcalarda başlarını suya sokamamaları konusunda uyarıyor.

Reklam
Okumaya Devam Et

Dünya

Türkiye’den alınan yumurtalarda kanserojen madde bulundu

Yayınlanma

,

Yazar:

Tayvan’ın Türkiye’den satın aldığı yumurtalarda kanserojen madde bulundu. Tayvan Tarım Bakanı, Türkiye’den satın alınan 127 ton yumurtada yasaklı bir madde olan nitrofurans izine rastlandığını açıkladı.

Yapılan açıklamada yumurtaların imha edileceği ve konu hakkında sözleşme hükümleri uyarınca tedarikçi firmadan tazminat talep edileceği belirtiliyor.

Tayvan, Türkiye’den yumurta satın alımlarını durdurdu ve ABD’den ithal etmeye yöneldi.

Reklam
Okumaya Devam Et

Dünya

Dünyanın en eski gazetesi kağıda veda etti

Yayınlanma

,

Yazar:

1703 yılında yayın hayatına başlayan ve 12 cumhurbaşkanı, 10 hükümdar ve 2 cumhuriyet dönemini gören gazete 320 yılın ardından günlük basılı yayınlarına son verdi.

Dünyanın en eski gazetesi olan Viyana merkezli Wiener Zeitung, son zamanlarda yürürlüğe giren bir yasa değişikliği nedeniyle basılı gazetenin kârlılığını yitirmesi nedeniyle bu adımı attığını duyurdu.

Avusturya’nın yeni sağcı koalisyon hükümeti, nisan ayında şirketlerin resmi ilanları basılı gazetede yayınlama zorunluluğunu kaldırmış, böylece Wiener Zeitung’un resmi gazete rolü sona ermişti.

Reklam

Wiener Zeitung, çevrimiçi olarak yayınlarına devam edecek.

Okumaya Devam Et

Popüler