Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Nuri Birkan Dikmen, İYİ Parti Isparta Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı

Ispartalı İnşaat Yüksek Mühendisi

Ispartalı İnşaat Yüksek Mühendisi Nuri Birkan Dikmen, İyi Parti Isparta Milletvekilliği Aday Adaylığını açıkladı.
Değerli Hemşehrilerim,

Bildiğiniz üzere, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler ve 15 Mart’ta yaşanan sel felaketleri, hepimizde kapanması zor yaralara sebebiyet vermiş ve bizleri derinden üzmüştür. Bu felaketlerden dolayı on binlerce vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve yine on binlerce vatandaşımız yaralanmıştır. Öncelikle, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı ve yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim. Maalesef, liyakatsiz kadrolar tarafından yönetilen kurumların deprem sonrasındaki acil müdahale süreçlerini iyi yönetememesi ve acilen yapılması gereken arama kurtarma, beslenme, barınma ve sağlık hizmetlerinde ki gecikmelerinden dolayı acılarımız katbekat artmıştır. Bu acı tecrübelerin bir daha yaşanmamasını sağlamak bizlerin elindedir. Depremleri durduramayız ama yerleşim bölgelerimizi depremlere karşı dirençli hale getirebiliriz. Bunun için liyakatli kadrolara ve nitelikli siyasetçilere ihtiyaç vardır.

Ülkemizde, 20 yıllık AKP iktidarı sürecinde gelinen nokta vatandaşımızı memnun etmemektedir. Yanlış uygulanan politikalardan dolayı yoksulluktan yorulan vatandaşımızı refaha kavuşturmak için, eğitim sisteminin çökmüş olmasından dolayı gelecek kaygısı taşıyan ve çözümü yurt dışına gitmekte arayan gençlerimize hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir ülke bırakmak için, desteklenmedikleri için ekmeğinden vazgeçen üretiminden kazanamayan tarım emekçilerimizin işlerine şevkle sarılmaları için , doğru önlemler alınmadığı için huzuru olmayan kadınlarımız ve çocuklarımızı koruyabilmek için, ülkemizdeki 10 milyon sığınmacının ülkelerine geri dönmelerini sağlamak için, halkımız için bu kötü gidişata 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde milletimizin desteği ile dur diyeceğiz.

Ülkemizin yaşadığı sıkıntılardan kurtulabilmesi için İyi insanların iktidarda olmasına ihtiyaç vardır. Bizler Türkiye’yi hakkıyla yönetmeye talibiz. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in liderliğinde, Türkiye sevdalısı güçlü kadrolara sahip İYİ Partimizin bir neferi olarak vatandaşlarımızın istek ve arzularını her an ülke gündemine taşıyacağımı, ülkemiz ve güzide memleketimiz Isparta için var gücüm ile çalışacağımı paylaşmak isterim.

Isparta’mızın güncel sorunlarından olan, her seçim döneminde söz verilip sonra memleketimizin yüzüstü bırakıldığı Dereboğazı yolu projesi, Isparta Deprem Master Planının oluşturulması, şehir içi ulaşımda yaşanan aksaklıklar ile ilgili çalışmalar, gül, elma, kiraz ve tıbbı aromatik bitki üreticilerimizin hak ve isteklerinin sağlanması, hayvancılık, turizm, eğitim ve sağlık konularındaki sorunların çözümleriyle ilgili çalışmalar yürüteceğime ve her an ulaşılabilir olup halkımızın sesi olacağıma söz veriyorum.

Türkiye’mizi mutlu, huzurlu, güvenli, refah seviyesi yüksek bir ülke haline getirebilmemiz ancak nitelikli siyasetçiler ile mümkün olacaktır. Bu sebeple, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in ardında saf tutarak İYİ Partimizin Isparta Milletvekilliği aday adaylığımı açıklıyorum. Rabbim utandırmasın.

Birlikte kazanacağız, tarih yazacağız.

Nuri Birkan Dikmen kimdir?

1979 yılında Isparta’nın Senirkent ilçesinde doğdum. Lisans eğitimimi 2001 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde, Yüksek Lisans eğitimimi 2006 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği bölümde tamamladım. 2021 yılında girdiğim İstanbul Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünde halen öğrenimime devam etmekteyim. Yaklaşık 20 yıldır mühendislik, inşaat ve yazılım sektörlerinde ticari faaliyet gösteriyorum. 2017 yılında bir dönem Isparta İnşaat Mühendisleri Odası İl Temsilciliği görevinde bulundum. 2017 yılında Isparta Kent Konseyi Yönetim Kurulunda yer aldım. 25 Ekim 2017’de İYİ Partimizin kuruluşundan sonra 2 dönem İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. Evliyim ve iki çocuğum var.