DOLAR 16,7155 0.05%
EURO 17,5064 -0.23%
ALTIN 969,41-0,04
BITCOIN 3405341,56%
Isparta
21°

AZ BULUTLU

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Gazete32
  • Isparta
  • Nerde görsem bir Türk Beldesi gözüm albayrak arar kulağım ezan sesi

Nerde görsem bir Türk Beldesi gözüm albayrak arar kulağım ezan sesi

ABONE OL
Mayıs 3, 2013 10:11
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Alperen Ocakları İl Başkanı Emre Özden 3 Mayıs Türkçülük günü nedeni ile yayınladığı mesajında, ‘5000 yıl evvelinden bu yana her nesil için bir miras niteliğinde atalarımızın törelerine ve geleneklerine bağlılıkla bugünde 3 Mayıs Türkçülük gününü kutlama ve idrak etme anlamında bir kaç konuya değinmek istiyoruz’ dedi.Özden’in Türkçülük günü mesajı :

Öncelikle bilinen tarihine göre İslam ile şereflenmeden önce Türk örf ve adetlerine baktığımızda bugün ki modern ve çağdaş anlamda bir medeniyet timsali haline gelebilmiştir. öyle ki taa o zamanlarda bile aman dileyen düşmana zulmedilmezdi, tek eşlilik tercih edilir ve kadınlar sosyal ve siyasal hayatta üst kademelerde yer verilirdi.Diğer toplumları gözönüne aldığıızda kızların diri diri toprağa gömülmesi ve karanlık batı dünyasında kadının ruhu var mıdır gibi sorular toplumda geniş bir kitleye hitap ediyordu. Bu cihetten bakıldığında şan ve şeref sahibi bir atanın torunları olmaktan gurur duyuyoruz. Bu anlamada Türkçülük gününün damarlarımızda 5000 yıldır akan kanı hiç eskimeyen asırlık yenilerden kabul ediyoruz.

Alparslan’ında dediği gibi ”Biz öyle bir milletiz ki bidat nedir bilmeyiz. Allah bizi bu yüzden aziz kıldı”. İslamın 10 asırdır bayraktarlığını yapan bu şeref sahibi ecdadın varisleri olarak bu günün anlamını daha derinden derine idrak ediyoruz. İslamla birlikte Türklerin vizyonu değişmiş ve bükülmez bileği İslam’ın sancağını daima yeryüzünde dalgalandırmaya ve bu yüce dini yeryüzüne hakim kılmaya dava edinmişlerdir. Onun içindir ki davamız kuru cihangirlik davası değil Allah kelamını yayma davasıdır. Öyle bir anlayıştır ki yeryüzüne hakim olmak ancak Mekke ve Medine’nin hadimi olabilmek içindir.

Bizim milliyetçiliğimiz batıdaki gibi ırkçılık ve faşizanlık degil tarih boyu şeref ve onuru için mücadele eden İslamla şerefine şeref katan bir milletin mensupları oldugumuzun şuurunda “Acem’in Arap’a, Arap’ın Acem’e üstünlügü yoktur” hadisinin çizgisinde İslam’ın sancaktarı olduğunun farkında bir milliyetcilik anlayışıdır .Davamız üstünlük taslamak degil insan oglunun onurunu haklarını ayaklar altına alındıgı çagımızda tüm insanların güven ve nizam içinde yaşadıgı bir dünya düzeni kurmak için milliyetciyiz. Davamız İlahi Kelimetullah İçin Nizam-ı Alem davasıdır . Bizi yanlış anlayan yada anlamak istemeyenlere sitemkar olarak ırkçı, faşist yafyasını kabul etmiyoruz .

Günümüzde ise milliyetcilige ve İslam’a karsı büyük bir inkar ve asimilasyon calışası yapılmakta bir kavram karmaşası ve gürültü kirliligi oluşturulmakta İslamın ve milliyetçiliğin içi boşaltılmakta insanların aktuelitesi ve sinir damarları alınmakta ülkemizi ve İslam alemini kara günler beklemektedir bu sebebe binaen inadına Türküm inadına Müslüman diyoruz, “Kanımız aksa da zafer İslam’ın olacaktır.”

Allah Türk’ü korusun ve yüceltsin.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP