Musa Burç vatandaşların büyük takdirini kazandı

Musa Burç vatandaşların büyük takdirini kazandı

ABONE OL
Şubat 1, 2021 21:55
Musa Burç vatandaşların büyük takdirini kazandı
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta’da belirli bir takım çevrelerin eleştirine neden olan yol kenarındaki ‘otoparkların iptali’ davasını açan Musa Burç vatandaşların büyük takdirini kazandı.

Adeta ders niteliğinde açıklamalarda bulunan Burç, haklılığını bir kez daha yüksek seslerle ortaya koydu.

İstiklal mahallesinde ikamet eden Burç, davayı açmadan önce alınan Belediye Meclisi kararına yazılı olarak itiraz ettiğini ve olumsuz yanıt alınması üzerinde bu yola başvurduğunu belirtti. Kendisinin oturduğu evinin önünün, yan caddesinin, arka caddesinin, dört bir tarafının paralı olduğunu öğrendiğini belirten Burç, bununla ilgili olarak bira avukat arkadaşına sorduğunda bu konuda Danıştay’ın bir emsal kararı olduğunu ve bu konuyu belediyeye bildirdiğini söyledi.

ANA CADDELER BELKİ PARALI OLABİLİR AMA ARA CADDELERE DOKUNMAYIN

Trafik konusu ile ilgili olarak ana caddelerde yol kenarında otopark uygulamasının yapılıp yapılamayacağının tartışılabileceğini kaydeden Burç, ara sokakların paralı yapılmamasını burada oturan aileler olarak istemediğimizi davayı açmadan önce Belediyeye yazılı olarak belirttik.

YAPILAN UYGULAMANIN HUKUSUZLUĞUNUN FARKINDAYDIK

Daha önce Danıştay tarafından konu ile ilgili alınan emsal karar olduğu için Belediye tarafından başlatılan bu uygulamanın hukuksuz olduğunun farkında olduklarını kaydeden Burç, Belediyeye yaptıkları itirazın reddedilmesi üzerine davayı açtıklarını belirtti.

BİR ARAÇ YOL KENARINDA GÜN BOYU KALIRSA 68 TL OTOPARK ÜCRETİ ÇIKIYOR

Kendi evlerinin önünde araçlarını gün boyu koydukları zaman 68 TL Otopark ücreti çıktığını söyleyen Burç, bu durum üzerinde Belediyeye tekrar bildirimde bulunduklarını, en azından burada oturan aileler için aylık mantıklı bir ücret belirleyin bizde bunu ödeyelim şeklinde. Belediyenin bu isteklerini de kabul etmediğini belirten Burç, bu şekilde çok fazla caddelerde oturan insanın mağdur edildiği söyledi.

Vatandaşlarından alınan vergiler ile yol yapıldığını kaydeden Burç, insanların arsaları yol yapacağım diye ellerinden alınıyor, sonrasında yaptığı yolu tekrardan vatandaşa kiraya veriyor. O zaman vatandaşın arsası vatandaşta kalsın şeklinde konuştu.

55 KİŞİNİN İŞSİZ KALACAĞI İDDİALARI

Bu paraları ödemek zorunda olmadıklarını kaydeden Burç, davanın kazanılmasından sonra gündem olan 55 kişinin işsiz kalacağı iddialarının ise kamuoyunu kandırmaya yönelik olduğunu ve algı operasyonu olduğunu ifade ederek şöyle devam etti.

55 kişiden bir çoğu zaten belediyede çalışan, siyası olaylar yüzünden otoparklara sürülen kişiler. Zaten belediye personelleri. Ayrıca vatandaşın cebindeki parayı alarak mı istidam sağlıyorlar bunu da kendilerine sormak istiyorum.

Belediye zaten kanun gereği bulunduğu kentte istihdam sağlamak zorunda olduğunu kaydeden Burç, bunun fabrika yaparak ve üretim yaparak iş sahaları açarak olacağını söyledi. Çalışanların maaşlarının caddelerde oturan ailelere yüklenemeyeceğini söyleyen Burç, konula ilgili çok fazla kişiden destek mesajı aldığını da sözlerine ekledi.

İŞLER İYİ DEĞİLSE KAPIMIZIN ÖNÜNÜ KİRAYA MI VERELİM ?

Sokaklarda işsiz insanların, çalışamayan bir çok insanın bulunduğunu belirten Burç, “işlerimiz iyi değil diye oturduğumuz yerin önünü kiraya mı verelim ? Danıştay’ın bu konuda kesin kararı var. Yolları amacına uygun kullanın, yollar kamu malıdır kamu malından para toplayamazsınız şeklinde. Ama bir grup çıkıyor 55 kişi işsiz kalıyor diye algı yapıyor. Belediyenin hiç mi kadrosu yok.” dedi.

VATANDAŞIN CEBİNDEKİ PARADA GÖZÜNÜZ MÜ VAR

Belediyenin asli görevinin otopark yapmak olduğunu belirten Burç, önceki belediyeler otopark yaptı. Bizim belediye başkanımız nedense bunları tercih etmiyor, istihdam yaratmayı tercih etmiyor şeklinde konuştu.

PARALARINI GERİ İSTEYEN İNSALAR VAR

Davanın kazanılmasından sonra Belediyeden parasını geri isteyen insanlar olduğunu, belediyenin bu uygulamayı kararın çıktığı gün durdurmasının gerektiğini ama yapılmadığını söyledi.

Birbirinden ilginç açıklamaları ve Labirent programının tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz :

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0