Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Modernevler Mahallesi’nin talepleri yerine getiriliyor

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in Mahalle Meclisi Buluşmalarında vatandaşlardan gelen talepler tek tek yerine getiriliyor. Modernevler Mahallesi’nde Şehit Ferhat Çiftçi İlkokulu’nun yanındaki yolun trafiğe kapatılması, çocuk oyun parkı ve 142.Caddedeki cep yolda yaşanan problemle ilgili talepler karşılanıyor. Okul yanındaki yol okul servisleri dışındaki araçlar için trafiğe kapatılırken, cep yolda su birikintisini önlemek için altyapı çalışması yapılıyor, çocuk oyun parkı genişletilerek yenileniyor.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Mahalle Meclis Buluşmalarıyla vatandaşların talep, öneri ve isteklerini yerinde dinliyor, yapılması gerekenlerle ilgili talimat veriyor. Buluşmalarda anında yapılması gereken talepler hemen karşılanırken diğer talep ve öneriler Başkan Başdeğirmen’in talimatları doğrultusunda tek tek yerine getiriliyor. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Modernevler Mahallesi Mahalle Meclisi Buluşmasında vatandaşların taleplerini dinlemiş, yapılması gerekenlerle ilgili talimat vermişti. O talepler de bir bir yerine getiriliyor.

Modernevler Mahalle Meclisi Buluşmasında söz alan Adem İçöz, Şehit Ferhat Çiftçi İlkokulu’nun yanında bulunan ve okula ait bölgede trafiğe açık yolun öğrenciler için tehlike arz ettiğini belirtmiş, bu yolun sadece okul servisi araçları için kullanılmasını talep etmişti. Başkan Başdeğirmen, Adem İçöz’ün talebiyle ilgili inceleme yapılması talimatını vermişti. Yapılan inceleme sonucunda Şehit Ferhat Çiftçi İlkokulu’nun yanındaki yol araç trafiğine kapatıldı. Bölgeye yolun araç trafiğine kapatıldığına dair levhalar yerleştirildi, diğer bilgilendirici uyarılarla ilgili çalışmalar devam ediyor.

Modernevler Mahallesi sakinlerinden Adem İçöz, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den okulun yanındaki yolun kapatılması ve yanındaki parkın kullanılması konusunda bir talepte bulunduklarını, taleplerinin kısa sürede karşılandığını söyledi. İçöz, “Sayın Belediye Başkanımız taleplerimizle ilgili birim müdürlerine talimat vermişti. Kendileri kısa sürede konularımıza ilgi gösterdiler. Okulumuzun yanındaki yola sadece servis araçları girebilecek başka taşıtlar giremeyecek. Yolun çıkışına kapan yapılacak oradan giriş olmayacak. Okulumuzun bahçesi çocuklarımıza dar geliyor, yandaki parkımızın da etrafını çevirerek kullanabileceğiz. Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan Modernevler Mahallesi 142. Caddedeki çocuk oyun parkının yenilenmesi ve aynı cadde üzerinde bulunan cep yolunun yağmurlu havalarda su birikmesiyle ilgili gelen talepler de karşılanıyor. Isparta Belediyesi tarafından 142. Caddedeki çocuk oyun park alanı yeniden düzenlenirken, oyun grupları ilaveli şekilde yenileniyor. Ayrıca caddedeki sitelerin cep yolda yaşadıkları sorun da altyapı çalışmasıyla ortadan kaldırılıyor.

Modernevler Mahallesi Muhtarı Ebru Özbayrakçı, Mahalle Meclisi Buluşmalarında Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den bazı talepleri olduğunu belirterek, talepleriyle ilgili çalışmalar yapıldığını söyledi. Özbayrakçı, “142. Caddedeki parkımız küçüktü ve çukurda kalıyordu. Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmesi adına parkımızın büyütülmesi ve yükseltilmesi için talepte bulunduk. Sayın Belediye Başkanımız kayıtsız kalmadı. Parkımız sil baştan yenileniyor. Taleplerimizin birisi de 142.Caddede bulunan cep yolumuzda yağmurlu havalarda su yoğunluğu oluşuyordu. Öğrenci ve vatandaşlarımız bu yolda karşıdan karşıya geçerken zorlanıyordu. Orada da altyapı çalışması başladı. Çalışmalardan dolayı Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Başdeğirmen’e teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerinde bulundu.