Mimar Sinan Caddesi TRAFİĞE KAPATILMALI

ABONE OL
Ağustos 19, 2014 16:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta’nın önemli caddelerinden biri olan Mimar Sinan Caddesi’nde dün asfalt çalışmaları başlatıldı. Trafiğe kapatılan caddede vatandaşlar yolu rahatça kullanırken, esnaflar da yol tamamlandıktan sonra da trafiğe açılmamasını istiyor. ‘Düne kadar karşıdan karşıya geçmekte bile zorlanıyorduk’ diyen vatandaşlar, “Buranın trafiğe kapatılması çok doğru bir karar olacaktır. Şehir içinde özellikle bu cadde de çok hızlı araç kullanılıyor. Şuan burada çalışmalar yapılıyor ama buna rağmen insanlar rahatça karşıdan karşıya geçebiliyor.” diye konuştular.

PROVA NİTELİĞİNDE

Cadde üzerinde bulunan esnaflarda vatandaşlarla aynı görüşte. Nitekim esnaf; yol tamamlandıktan sonra bu caddenin tamamen trafiğe kapatılması taraftarı. Alışveriş mağazalarının önüne park edilen araçlardan ve kaldırımda kullanılan motosikletlerden yana şikayetlerini dile getiren Esnaf, “İnsanlar bırakın karşıdan karşıya geçmeyi, kendisine ayrılmış olan kaldırımda bile rahatça yürüyemiyor. Her an arkanızdan gelen elektrikli bisikletin kornasına maruz kalabiliyorsunuz. Çalışmalar boyunca kapalı kalacak olan bu yol, çalışmalar tamamlandıktan sonra kapatılması hususunda bir prova niteliği taşıyor.” dedi.

İNSANLAR RAHAT NEFES ALSIN

Cadde üzerinde bulunan Her Dem Çay Ocağı işletmecisi Mehmet Gür, “Bugün (dün) biz şunu gördük, insanlarımız artık çok bunalmış. Isparta’nın en yoğun caddesi olan Mimar Sinan’ın trafiğe kapatılması gerektiği bir kez daha gözler önüne serildi. Burayı tamamen kapatın trafiğe, insanlar rahat rahat alışverişini yapsın, cadde üzerinde rahatça gezsin. Burayı asfaltlamak yerine güzel kaldırım taşlarıyla süslensin. Farklı bir hava katılsın. Burası sonuç itibariyle insanların sık sık dolaştığı ve sıklıkla kullandığı bir cadde. Millet çift park yapıyor, ileriden gelen araçlar çok hızlı geliyor. İnsanlar karşıdan karşıya geçmekte bile zorlanıyor. Park halinde duran aracın ne zaman hareket edeceği bile belli olmuyor. İnsanların burada çarpılma ihtimali çok yüksek. Yaşlılar özellikle karşıya geçerken çevresindeki insanların yardımıyla geçebiliyor. Bu caddeyi kullanan insanlar için de, esnaf için de yapılacak olan en doğru çalışma buranın trafiğe kapatılmasıdır” ifadelerini kullandı.

KALDIRIMLARDA DA RAHAT YOK

Yayalar için ayrılmış olan kaldırımların da elektrikli motosikletçiler tarafından istila edildiğini ifade eden Gür, “Vatandaş kaldırımda bile rahatça yürüyemiyor. Çünkü arkanızdan sessizce yaklaşan elektrikli motosikletin kornasına maruz kalabilirsiniz. Ana caddeye araçlar, kaldırımları da motosikletler kullanıyor. Vatandaşlar acaba nerede rahatça yürüyecek ve işlerini halledebilecek?” diyerek şikayetlerini dile getirdi.

Mimar Sinan Caddesi’nde yapılacak olan çalışmaların prova niteliği taşıma gerektiğini söyleyen Mahir Bayındır adlı bir vatandaş, “Çalışma süreci içerisinde yetkililerin bu cadde için vatandaşlardan sürekli görüş almalıdır. Nitekim çalışma nedeniyle kapatılan bu yol, çalışma bittikten sonrası için kapatılması hususunda bir fırsattır. 20 günlük süreçte esnafa ve vatandaşa yol trafiğe kapatılsın mı diye sorulmalıdır. İnsanlar bankadaki işlerini bile yapmakta güçlük çekiyor. Vatandaşlar alışveriş yaparken güçlük çekiyor. Buna bir çözüm bulunacaksa şu çalışma süreci değerlendirilmelidir diye düşünüyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0