Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milletvekili Cesur’un Bitmeyen Enerjisi Umut Oluyor

14 Mayıs Milletvekili Genel

14 Mayıs Milletvekili Genel Seçimi için artık geri sayım başladı. İYİ Parti Isparta Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Dr. Aylin Cesur da esnafları geziyor, sivil toplum kuruluşlarına gidiyor, kahvehanelerde kafelerde vatandaşlarla buluşuyor. Günün hemen tamamını alan bu koşmalı tempo şaşırtıyor. Bitmeyen enerjisiyle yoğun bir mesaide seçim çalışmalarını sürdüren Cesur Isparta’da dikkat çeken isim oldu.

Seçime günler kala bitmeyen enerjisiyle toplumun her kesimi ile kucaklaşmaya devam devam eden İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur hem esnafla hem vatandaşla hem de sivil tolum kuruluşları ile buluşuyor, gönüller yapıyor. Bu kapsamda dün yoğun bir mesaiye başlayan Cesur, Merhum Şevket Demirel’in vefatının 7. yılı nedeniyle yapılan anma törenine katıldı. Ardından Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut ve Adalet Komisyonu Başkanı Cemal Duran’ı ziyaret etti. SGK İl Müdürlüğünü, Bu değişecek. Türk-iş ve Tes-iş sendikası, Belediye İş sendikası,Teksif sendikası, Ağaç iş sendikasını, Kartaş Hazır Betonu, Isparta Girişimci Sanayici İş İnsanları Derneği (IGSİAD)’ı, Isparta Değişim ve Gelişim Platformu (IDGEP)‘i ziyaret eden Cesur, gecenin ilerleyen saatlerinde ise IYAŞ bölgesindeki kafelerde gençlerle bir araya geldi.

NEREYE EL ATSANIZ HEP BİR SORUN VAR!

Sadece seçim döneminde değil seçimden önce ve sonra da halkla bir arada olan Milletvekili Cesur, 5 yıllık görev süresince 400’e yakın önerge verdiğini ama cevaplanmayan, yasalaşmayan, reddedilen tekliflerle Meclis’in çalışamadığını ve demokrasinin işlemez olduğunu söyledi. Tarım, turizm, sanayi, eğitim ve sağlık sektörleri başta olmak üzere Isparta’nın tüm sorunlarını gerekli mercilere ilettiğini belirten Cesur, “Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda emeklimizin, gençlerimizin, öğretmenlerimizin, Pazar esnafının, üreticinin hemen herkesin sorunlarıyla yakından ilgilendim. Bugün Eğirdir Gölü’ne ilişkin defalarca Meclis’e taşımamıza rağmen hiçbir çalışma yapılmadı. Dereboğazı, Burdur Dostluk yolu ve Isparta-Konya yolları hala bekliyor. 1.000 lira gibi komik bir ödenek ayrıldı buralara. Çiftçimizin durumu zaten ortada, ürettiğiyle mazot ve gübre parasını karşılayamıyor. Hangi sektöre el atsanız hep bir sorun var. Seçim süresince hem şehir merkezinde hem de ilçelerimizde kurulan pazarları ziyaret ettik. Ne alan memnun ne de satan. Bugün Isparta özelinde çok önemli sorunlar var ve acilen çözülmesi gerekiyor. Eğirdir Gölü, yapılmayan yollar, kapalı devre sulama sisteminin oluşturulması gibi… Bir de tüm vatandaşları ilgilendiren sorunlarımız var; alım gücünün artırılması, emeklinin, işçinin, memurun hak ettiğini alması gibi…” dedi.

ÜRETTİĞİYLE GÜÇLENEN BİR TÜRKİYE OLACAK

Buluştuğu her kesime projelerini anlatan Milletvekili Cesur, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Artık Türkiye’nin yarınlarına kaygısız bakmaya ihtiyacı var. Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminden dolayı milli iradenin temsilcisi olan bizlerin de önü tıkanıyor. Nasıl mı? Bugüne kadar hem Isparta hem de Türkiye ile ilgili vermiş olduğumuz önergelerin hepsi iktidar tarafından reddedildi, soru önergelerinin çoğu cevaplanmadı. Verdiğimiz önergeler ya da kanun teklifleri şu an için sadece tutanaklarda kalıyor. Ama iktidara geldiğimizde bunları hızlı bir şekilde işleme koyacağız. Hazırlamış olduğumuz projelerimizi hayata geçireceğiz. Seçime çok az bir süre kaldı. Bu memlekette yaşayan, bu memleket için mücadele eden herkes sandığa giderken; bugüne kadar Isparta’ya neler yapıldı, neler yapılmadı? Yıllardır verilen hangi sözler tutuldu, hangileri tutulmadı bunu düşünmeli. Isparta yıllardır sahipsiz bırakıldı ve cezalandırılıyor. Ama ben Isparta’nın sahipsiz olmadığını buradan söylemek istiyorum. İYİ Parti olarak liyakatli kadrolarımızla göreve gelir gelmez ülkemizde başlatacağımız kalkınma hamleleri ile hızlı bir şekilde ekonomimizi ayağa kaldıracağız. Köylümüze ve çiftçimize yönelik devlet destekleriyle yeniden üretim gücümüzü artıracağız. Üreten ve kazanan bir Türkiye‘yi yeniden inşa edeceğiz. Isparta’mızı kalkınmada öncelikli iller arasına alıp, teşviklerle sanayi yatırımlarımızı artıracağız. Bugüne kadar ötelenen tüm sorunların çözümü hazır. 14 Mayıs’ta iktidara geleceğiz ve hem ülkemiz hem de Isparta’mız için yepyeni bir dönemi başlatacağız.” dedi.