Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milletvekili Cesur Göğsünü Gere Gere Çalışmalarını Anlattı

KALBİMİZ TÜRK KÖYLÜSÜNÜN VE

KALBİMİZ TÜRK KÖYLÜSÜNÜN VE ÇİFTÇİSİNİN PROBLEMLERİNİ ACİLEN ÇÖZMEK İÇİN ATIYOR

14 Mayıs Milletvekili Genel Seçimleri için gece gündüz demeden çalışan İYİ Parti Isparta Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Dr. Aylin Cesur, ilçelere ve köylere çıkarma yapmıştı. 5 yıllık milletvekilliği sürecinde defalarca köylere giden, tüm köy ve ilçelerin sorunlarına ilişkin yoğun mesailer harcayan ve önergeler veren Milletvekili Cesur, şimdi Isparta’lıların karşısına çıkarak göğsünü gere gere çalışmalarını anlatıyor.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Milletvekili Adayı İsmet Yılmaz ve parti teşkilatlarıyla birlikte Yenişarbademli, Yakaafşar, Koçular, Karağı, Aksu, Sütçüler ve Eğirdir Pazarköy’de halkla buluştu, esnaf ve kahvehane ziyaretleri yaptı. Türkiye Büyük Millet Meclisinin en çok çalışan milletvekilleri arasında yerini alan Cesur, bugüne kadar yaptığı çalışmaları bir katalog haline getirerek gururla halka anlattı.

YENİŞARBADEMLİ’DE AYLİN CESUR’A COŞKULU KARŞILAMA

İlçenin girişinde karşılanan ve uzun bir konvoyla önce Gölkonak’a, sonra da Yenice’ye giden Cesur daha sonra ilçe merkezine gelerek vatandaşla buluştu ve önce halka hitap edip sonra esnaf ziyareti yaptı. Cesur konuşmasında şöyle dedi:

Hizmetin gelmediği merkeze en uzak ilçemiz Yenişarbademli. Maalesef hükümet unuttu Yenişarbademli’yi. Ben 5 yıl boyunca sayısız kez geldim. Sorunları yerinde tespit edip meclis kürsüsünden dile getirdim, önergeler verdim. Tüm önergelerim iktidar kanadınca ret edildi. 5 yıldır, söylüyorum. Doğru dürüst bir yolu yok Yenişar’ın. Gölet bir türlü yapılmadı. İşte bunları biz yapacağız. İktidara geleceğiz, tüm Isparta’yı, Yenişarbademli’yi hizmete boğacağız.

TÜRK MİLLETİNİN KAZANIMLARINI YANDAŞLARA PEŞKEŞ ÇEKTİLER

Gittiği her yerde halka umut aşılayan Milletvekili Cesur, iktidarın yanlış politikaları nedeniyle bugün başta Türk köylüsü ve çiftçisi olmak üzere tüm kesimlerin zor hayat şartlarına maruz kaldığını söyledi. Cesur, “Çiftçisiyle, emeklisiyle, genci, yaşlısı, memuru işçisiyle birlik beraberlik içerisinde ülkemizi kalkındırma çabası içerisinde olduk. Mevcut iktidarla gelinen noktada çiftçimizin mazota, gübreye, yeme verecek parası yok. Isparta ve Türkiye’nin her tarafını suya ve hizmete doyurmuş olan 9. Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel’in memleketi susuz kalmış. Demirel hükümetleri ve Cumhuriyet hükümetlerinin yaptıklarını sat sat doyamadılar. Büyük sanayi yatırımları, elektrik santralleri, demir çelik ve şeker fabrikaları yani atardamarlarımız yandaşlara peşkeş çekildi. Sata sata bitiremediler.” dedi.

Türkiye’de yaşanan tüm sorunları İyi Parti’nin liyakatli kadroları ile çözüme kavuşturacaklarını ifade eden Milletvekili Cesur, ziyaretlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi; “Yenişarbademli’de bugün doktor ihtiyacı var. Yollarına girseler yolları tutacak yerleri yok, gölete-baraja girseler barajın derin sularında boğulup kalacaklar. Buranın su problemlerine, çiftçinin sorunlarına girecek olsak, orada balçığa saplandı hükümet zaten. Devletle milleti karşı karşıya getirecek duruma sokan bu sistemden çıkarmak gerekiyor ülkemizi, ülkede sorunlar sanki pas tutmuş ucundan tutan yok, ülkenin pasını da biz sileceğiz inşallah. Bize oy veren vermeyen, hangi partiden olduğuna bakmadan, hiçbir ayrım gözetmeksizin herkesin sorunlarını alt aldım, çözmeye çalıştım. Artık bugün size müjde getirdim; Millet İttifakı iktidara geliyor.  İYİ Parti kadroları görev başında olacak ve liyakat sahibi kadrolarımızla buralardaki eksiklikleri gidereceğiz.

TÜRKİYEYİ MÜLTECİ AMBARI OLMAKTAN KURTARACAĞIZ

Türkiye’de kendi vatandaşlarımız önceliğimiz olması gerekirken, bir anda ülkemizi mülteci ambarı haline getirdiler. Kimsesizlerin kimi olacağız diye gelip evlatlarımızın hakkını, yüz milyarlarca doları mültecilere vermeye kimsenin hakkı yok. Biz buna karşıyız, bunun için mücadele ediyoruz. Göreve gelir gelmez de Suriyelileri vatanlarında yasamaları için göndereceğiz. Bu ülkenin insanları artık öz vatanlarında ikinci sınıf muamelesi görmeyecek. Üretim aşamasında büyük sıkıntılar yaşayan ama buna rağmen üretmekten vazgeçmeyen, nasırlı elleriyle hala üreten ve onca zorlukla dik durmaya çalışan değerli Türk çiftçisi ve köylüsünün hakkını kimseye yedirtmeyiz!.

AKSU’LU HAK ETTİĞİ YAŞAM KOŞULLARINA KAVUŞACAK

Daha sonra Aksu’ya geçen Cesur önce sırasıyla Yakaafşar, Koçular, Karağı köylerinde vatandaşlarla buluştu ve şöyle konuştu: Burada ilk ele alacağımız iş köylünün ve çiftçinin sorunlarına sahip çıkmak. Köy okullarını yeniden açacağız ve öğrencileri canından bezdiren taşımalı sisteme bir son vereceğiz. Tarımsal kalkınmayı köylerden başlatacağız. Üretimi artıracağız. 21 yıldır süren “al şu üç kuruşu sen tarlanı ekme, tarımsal ürün üretme, biz saman dahil her şeyi ithal ederiz, yeter ki gemicilik kazansın“ mantığına son vereceğiz. Ekonomiyi kurtaracak en önemli şey belli; üretim, üretim, üretim. Köylümüz üretecek, bölgeye yapılmış fabrikalarda tarımsal ürünler işlenecek, bu ürünler dış pazara ihraç edilecek. Domates satarak fabrikalar kuran bir ülkeyken, şimdi fabrikaları satıp domatesi, buğdayı ithal eder hale geldik. İktidarımızda bu son bulacak. Zorunlu tarımsal ürünler dışında başka bir tarımsal ürünü ithal etmeyeceğiz.

SORUNLARI 5 YILDIR İLMEK İLMEK DOKUDUK, ŞİMDİ ÇÖZME ZAMANI!

Yakaafşar’da köylü ile buluşan Cesur; Yakaafşar Köyümüzde yollar çok bozuktu, sulama problemleri vardı, kilitli parke taşı ve asfalt problemleri vardı hepsini TBMM’ne ben taşıdım. Aksu’da su tedariği, madencilik faaliyetlerinin verdiği zararları, içme suyu şebekesinin yetersizliğini de gündeme ben taşıdım. Sadece Aksu’ya ilişkin 40’a yakın önerge verdim. Sütçüler ilçemizde de hemen hemen aynı problemler var. Ancak bunların hepsi iktidar partisi ve ortağı tarafından ret edildi, cevaplanmadı. 5 yıldır büyük emekler verdiğim, ilmek ilmek dokuduğum köylümüzün sorunlarını artık çözme zamanı. Ülkemizde iyi şeyler olsun istiyorsak köylüyü ve çiftçiyi kalkındırmak gerekiyor. Ama maalesef iktidara gelip sonra da köylümüzün sorunlarını unutan ve uzaklaşan bir iktidar var. Siz kıymetli köylülerimiz çok iyi niyetle sabrettiniz, sözler tutulacak diye beklediniz beklediniz iktidara tekrar kredi verdiniz. Ancak bu krediler hizmet olarak size geri dönmedi, her defasında unutuldunuz. 14 Mayıs’ta iktidara gelirken biz, artık bunun içinde yer alma ve pay sahibi olma zamanı. Kaderine el koyma zamanı. Seçim günü gidin mührü İYİ’lerin kalbine basın. Çünkü bizim kalbimiz Türk köylüsü ve çiftçisinin problemlerini çözmek için atıyor. Türkiye’de kadınların, yaşlıların, çocukların iyi şartlarda yaşaması için atıyor. Biz demokrasi ve kalkınma sevdalısı bir partiyiz. Türk milliyetçiliği ayaklar altına alındı. Şimdi onu düştüğü yerden tekrar burca dikme zamanı.”

SÜTÇÜLER UZAKTA DİYE Mİ ÇARESİZ BIRAKILDI?

Aksu’dan Sütçüler’e geçen Aylin Cesur esnaf ziyaretiyle ve kahvehanelerde vatandaşla buluştu ve onların dertlerini dinledi. Sütçüler’i kalkındırma yönünde geliştirdikleri projeleri anlattı. Günün son noktası ise Pazarköy oldu ve saat gece yarısına gelirken dolu köy kahvesinde sohbet etti, destek istedi. Yaptığı konuşmada da üretim ve üretilen maddelerin pazarlanması konusundaki projelerinden bahsetti.