Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MHP lideri Bahçeli Isparta'da AK Parti iktidarına yüklendi

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Antalya’da kutlayan Bahçeli, önce Isparta Belediyesi tarafından yaptırılan Oto Galericiler Sitesi Açılış Törenine katıldı.

Bahçeli’nin gelişi nedeniyle Isparta’da vatandaşlar kurban kesti. Açılış öncesinde eski araba merakı olan Bahçeli, Oto Galeri Sitesi’nde bulunan 1963 model klasik bir arabaya bindi. Oto Galeri Sitesi’nin açılış kurdelesini kestikten sonra Bahçeli’ye klasik model araba maketi hediye edildi. Daha sonra Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografiya Müzesi’nin de açılışını yapan Bahçeli, müzede bulunan tarihi eserlerle bol bol fotoğraf çektirdi. Doğalgaz izolasyon ve Mikronize Yalıtım fabrikasını da ziyaret eden Genel Başkan Bahçeli, MHP Isparta İl binasına geldi. Burada İl Başkanı İhsan Yalçın’la bir araya gelen Bahçeli, seçim öncesi partinin Isparta’daki çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

İl Başkanı Yalçın yatırım çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, “9 belde, 12 ilçe ve biri merkez olmak üzere bin 250 sandıkta mücadele edeceğiz. İlçelerde yaklaşık 240 bin seçmen, merkezde ise 120-130 bin seçmen var” dedi.

Bahçeli daha sonra Isparta Merkezi’ndeki Atatürk stadında gerçekleştirilen toplu açılış törenine katıldı. Burada halka müracaat eden Bahçeli, “Sabahın erken saatlerinde dalından topladığımız güller gibi sizlere hizmet sunmak boynumuzun borcudur. Isparta’nın desteği bize güç vermektedir. Isparta’nın vefası bize şevk vermektedir” dedi.

Isparta’yı daha fazla gıpta ile bakılacak vatan köşesi yapacaklarını ifade eden Bahçeli, “Milli ve manevi değerleri kendinde rehber yapan siz muhterem vatandaşlara mahcup olmamak için durmayacağız, yorgunluk nedir bilmeyeceğiz. İşte başarılı belediyeciliğin bütün örnekleri ortadadır. Isparta’nın kaderi bizimle değişmiş. İnşallah bu hizmet kervanı beklemeyecektir. İnşallah Isparta’da gül goncası gibi açarak üç hilal sizler sayesinde başarıdan başarıya koşacaktır. Siz değerli kardeşlerime güveniyorum” şeklinde konuştu.

“30 AĞUSTOS’TA DOĞAN TÜRK MİLLETİ YENİDEN ZİLLETE DÜŞMEYECEKTİR”

Çok önemli bir günde bir araya geldiklerini söyleyen genel Bahçeli, şunları kaydetti:

“30 Ağustos Bayramını heyecan içerisinde kutluyor hep birlikte anıyoruz. 91 yıl önce Dumlupınar’da vatanımıza gün doğmuş semalarımızda güneş açmıştır. Düşman savunma mevkileri taarruzun daha birinci gününde yarılmış, dördüncü gününde ise istilacıların hemen hemen tamamı etkisiz bırakılmıştır. Türk milletine yapılan haksızlıklar ve hainlikler 30 Ağustos 1922 yılında hak ettiği cevabı almıştır. 30 Ağustos zaferi geçmişimizin en önemli dönüm noktalarından birisidir. 30 Ağustos’ta doğan Türk milleti yeniden zillete düşmeyecektir. Bölünme meraklıları 30 Ağustos’tan ibretlik ders almalıdır. Azgınlaşan terörist heveslere boyun eğenler 30 Ağustos’lara bakmalıdır.”

Fitne ve fesadın hiçbir zaman kazanmayacağını ifade eden Bahçeli, “Son vatanımız üzerinde oynana oyunlara tek cevap 30 Ağustos duruşu ile verilmelidir. Ve inancım odur ki verilecektir. İç ve dış meselelerimiz ağırlaşmış ve ülkemizi zora sokmuştur. Komşu ülkelerde yangın, iç karışıklık kritik bir seviyeye gelmiştir. Orta Doğu’da birlik ve güvenlik kalmamıştır. Yaşanan katliamlar elbette de Türkiye’yi de yakından ilgilendirmektedir. Hakikaten Orta Doğu kangrene dönüşmüş, Irak’ta darbeciler can almakta, Suriye ise meçhule doğru hızla ilerlemektedir. Suriye karma karışıktır. Suriye kan ve ölüm tünelinde çırpındırmaktadır. Şam’ın Muta bölgesinde kimyasal silah kullanılması dünyayı haklı olarak ayağa kaldırmıştır” ifadelerini kullandı.

Batı ülkelerin Suriye’ye müdahaleye hazırlık konusuna da değinen Bahçeli, zaman konusunda henüz bir mutabakat sağlanmadığını her şeye rağmen ise silahın son seçenek olarak ele alınması gerektiğini savundu. Bahçeli, “Hepsinden de önemlisi Birleşmiş Milletler kimyasal silah uzmanlarının Suriye raporu beklenmeli, meşru olmayan uluslararası hukuka aykırı her türlü teşvikten kaçınılmalıdır. Suriye’ye bomba yağdırılması bir yanlışın başlangıcı olur. Bugün müdahale hazırlığı içerisinde olanlar bölgemizde akan kanın başlıca oyuncusudur. Kimyasal silah kullanılmasından ve şiddet vakalarından şikayetçi olan küresel güçler önce aynaya bakmalı ve cesaret sergilemelidir. Sormak lazımdır ki Suriye’ye kimyasal silahı kim satmıştır. Emperyalizmin sinsi taraftarları kimi aldatmaya çalışmaktadır. Batının belirli aralıklarla uçakları, donanmaları ile gelip İslam coğrafyasını bombalaması hak ve reva mıdır. İnsanlığın erdemlerine bir tek sahip batılı güçler midir?” şeklinde konuştu.

“SURİYE BÖLÜNÜRSE BUNUN ÜLKEMİZE YANSIMASI BÜYÜK OLACAKTIR”

Komşu coğrafyalarda yaşanan kanlı halkanın Türkiye için de tehlike arz ettiğini belirten Bahçeli, hükümetin milli menfaatlere göre hareket etmek zorunda olduğunu söyledi. MHP lideri Bahçeli şöyle konuştu:

“Suriye bölünürse bunun ülkemize yansıması büyük olacaktır. Sınırlarımızdan kimin girip kimin çıktığı belli bile değil.

Suriye tarafından gelen kaçakçı görümlü saldırganlar hemen hemen her gün olay çıkarmakta. Doğal ve doğru olarak bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Hükümetin düşünmesi gereken önce Türkiye’nin güvenliğidir. Başbakan Ankara’nın gerçeklerine dönmelidir. Aklına estiği gibi hareket etmemelidir. AKP’nin ön yargılarla Türkiye’nin başına oyun açması karşılıksız kalmayacaktır.”

Çözüm sürecine de değinen Bahçeli, “Hala kanın durmasını müzakereye bağlamakta, İmralı’dan yardım beklemektedir. Terör örgütünün diklenmekleri sürekli alttan alınmaktadır. AKP hükümeti PKK’nın hakaretleri karşısında birkaç ucuz çıkış dışında sessizdir. Hükümetin Türkiye’nin hayrına yapacağı katkı ve vereceği hizmet çoktan bitmiştir. Bu iktidar çürümüş küflenmiş ve eskimiştir. Terörle mücadelede sınıfta kalan AKP hükümetidir. Yoksulu kullanan varlıklıyı havalara kaldıran AKP hükümetidir” dedi. Bu gidişe bir engel olmak gerektiğini söyleyen Genel Başkan Bahçeli, “Bunun için ilk durak 30 Mart 2014’de yapılacak seçimlerdir. Bu seçimler AKP’den kurtuluşun ilk durağı olacaktır. Biz parti olarak mahalli idareler seçimlerine çok önem veriyoruz. Isparta’da tekrar başarıyı yakalamanın istek ve arzusundayız. Mahalli İdareler seçimlerinden bir gün sonra 31 Mart pazartesi yeni güne Günaydın diyerek başlamalıdır” diyerek mevcut Başkan Yusuf Ziya Günaydın’ı yapılacak olan yerel seçimlerde aday ilan etti. Bahçeli daha sonra Isparta Belediyesi tarafından yapılan projelerin toplu açılışını yaptı.