Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Metin Çakıraslan güven tazeledi

Merkez Sağ Parti İl

Merkez Sağ Parti İl Kongresi’nde Metin Çakıraslan güven tazeledi

Partinin il Kongresine telefonla katılan Genel Başkan Ömer Bilgin, 2 yıl sonra erken seçim olacağını belirtti ve partililere seçime hazır olun mesajı vererek, “İki yıl sonra Merkez Sağ Parti iktidar olacak, herkes iş, aş sahibi olacak” dedi.

Genel Başkanlığını eski Isparta Milletvekili ve Turban Genel Müdürü Ömer Bilgin’in yaptığı Merkez Sağ Parti’nin Isparta İl kongresi önceki gün Meydan AVM Lavanta salonunda gerçekleştirildi. İl kongresine Merkez Sağ Parti Genel Başkan Vekili Halil İbrahim Şahinler, Genel Başkan Yardımcıları Selami Bereket, Ali Acar, İlyas Mercan, İstanbul İl Başkanı İsmail Ünlü, GİK Üyesi Osman Tuğrul, diğer illerden gelen il başkanlarının yanısıra Isparta Belediye Başkan Yardımcıları Özler Erdoğan ve Fatih Yaman, Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş, İYİ Parti Milletvekili Adayı Prof. Dr. Timuçin Kodaman ve çok sayıda partili katıldı.

Divan Başkanlığını Merkez Sağ Parti Genel Başkan Vekili Halil İbrahim Şahinler’in yaptığı kongrede saygı duruşu ve istiklal Marşının ardından konuşan İl Başkanı Metin Çakıraslan partinin il kongresini yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek şu görüşlere yer verdi.

“Temennim seçim sonucunda ülkemizin kazanması. Sayın misafirlerimiz bizler Merkez Sağ Parti, Merkez Sağ’ın temsilcileri olarak siyaset arenasında adımımızı attık. Ve hızla Türkiye çapında teşkilatlarımızı tamamlıyoruz. Merkez Sağ’ın kurucu Genel Başkanımız Isparta Milletvekilimiz ve eski Turban Genel Müdürü sadece Isparta’da sadece yaklaşık 1400 kişiye iş imkanı sağlayan Sayın Ömer Bilgin yoğun programı dolayısıyla ne yazık ki çok arzu etmemize rağmen bugün burada olamadılar. Saygıdeğer misafirlerimiz, dava arkadaşlarımız Merhum Başbakan Adnan Menderes ile başlayıp, Ispartamızın yetiştirdiği en büyük devlet adamlarından Merhum Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel ile devam eden, şimdi de kısa süre sonra partimizin genel başkanı olarak liderimiz olarak     görmeyi umut ettiğimiz Sayın Başbakan Prof.Dr. Tansu Çiller ile devam edecek olan Merkez Sağ akımının temsilcisi Merkez Sağ Partinin tüzüğünden bazı başlıklardan bahsetmek isterim. En önemli hedefimiz parlamenter sistem. Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vazgeçilmezi demokrasi sistemidir.