Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meral Akşener’den Şevki Yılmaz’a tepki

Sultan II. Abdülhamid’in 4.

Sultan II. Abdülhamid’in 4. kuşak torunu Berna Osmanoğlu’nun düğününde gelin ve damadın şahitliklerini yapan isimlerden birisi olan eski Refah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz, Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın da katıldığı törende “Osmanlı’yı süren soysuzları da lanetle anıyorum” sözleriyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını hedef aldığı görüntülere tepki yağarken bir başka videoda ise yine Şevki Yılmaz’ın Atatürk’e beddua ve hakaret ettiği görüntüler gündeme bomba gibi düştü.

Skandal görüntülerin yayılmasının ardından sosyal medya platformu X’te “Şevki Yılmaz Tutuklansın” ve “Atatürk” etiketleri gündemin ilk sırasına yerleşti. Şevki Yılmaz’a tepkiler çığ gibi gelirken, tepkilere siyasilerden de sert tepki geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, skandal görüntüler hakkında şunları söyledi:
“Kirli zihniyetlerine yüce dinimizi alet eden bu ahlaksızlar, Atatürkümüzün gölgesinden bile korkan bu hazımsızlar, Sözde devlet görevlisi olan bu şarlatanlar; şimdiye kadar her türlü şey oldular da bir tek insan olamadılar! O yüzden sadece tutuklanmaları değil, acilen tedavi de edilmeleri lazım. Türk milletinin iradesine, vatanına, Cumhuriyetine ve Atatürk’üne hainlik eden bu alçakların bir an önce hak ettikleri yere gönderilmesi lazım!”