Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mansur Yavaş Isparta’ya Gelecek

Millet İttifakı’nın önemli isimlerinden,

Millet İttifakı’nın önemli isimlerinden, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim çalışmaları kapsamında Nisan ayında Isparta’ya gelecek. Yavaş’ın Isparta’yı ziyaret edecek olması il genelinde büyük bir heyecan yarattı.

Mansur Yavaş, 23 Eylül 2018’de yapılan yerel seçimlerde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı olarak seçimi kazanarak, Ankara tarihindeki en yüksek oyla seçilen belediye başkanı olmuştur. Yavaş, özellikle seçim kampanyası sırasında halka verdiği sözleri yerine getirme konusunda ön plana çıkmıştır.

Yavaş, belediye başkanlığına seçildikten sonra, şeffaf yönetim, hesap verebilirlik ve katılımcı yönetim ilkelerine bağlı kalarak, Ankara’da birçok projeye imza attı.

Bunlardan bazıları, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan işçilerin maaşlarının artırılması, Ankara’da ulaşım sorununa çözüm bulunması için metroların genişletilmesi, belediye hizmetlerinin dijitalleştirilmesi, şehirdeki yeşil alanların artırılması ve sosyal sorumluluk projeleri gibi konular oldu.

Yavaş ayrıca, başkanlık görevini devraldığı tarihten itibaren belediye bütçesindeki harcamaları ve borçları incelemeye başladı ve belediyenin önceden yapılan anlaşmalarını gözden geçirerek tasarruf yapmaya çalıştı. Bu tasarruflar, belediyenin mali yapısının güçlendirilmesine yardımcı oldu.