Bağlantıda Kalın

Burdur

MAKÜ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Mayıs Ayında Hasta Kabulüne Başlıyor

Yayınlanma

,

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde kurulan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin hasta kabulü için yapılan müracaat sonuçlandı. Sağlık Bakanlığı’nca verilen ruhsat Burdur İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram tarafından teslim edildi.

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında geçici binada eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayan MAKÜ Diş Hekimliği Fakültesi Burdur Merkezde tamamlanan yeni binasında eğitim öğretime başlamasının ardından ruhsat teslimi ile artık muayenelere de başlayacak.

Rektörlük makamında yapılan ruhsat teslim törenine Rektör Vekili Prof. Dr. Durmuş Acar, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Zafer Demir, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Osman Çelik, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karaca, Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve Prof. Dr. Ömer Tekşen, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Alp Sağlam, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç ve Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp katıldı.

Reklam

Rektör Vekili Prof. Dr. Durmuş Acar’a İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram tarafından teslim edilen Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ruhsatı ile birlikte artık Diş Hekimliği Fakültesi resmi olarak bir hastane hüviyetine kavuşmuş oldu.

Yaklaşık 17 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip daimi binada, en son teknolojik makine ve teçhizatla donatılmış bir şekilde ve yeterli sayıda ve donanımda öğretim üyeleriyle seçkin bir fakülte olmak için emin adımlarla yoluna devam eden MAKÜ Diş Hekimliği Fakültesi ruhsat teslimi ile birlikte Mayıs ayında hasta kabulüne de başlamış olacak.

Ruhsat teslim töreninde Rektör Vekili Prof. Dr. Acar bu süreçte yapmış oldukları katkılardan dolayı Şenbayram nezdinde tüm ilgililere teşekkür ederek, “Burdur’umuza hayırlı olsun” dedi. Tören, Rektör Vekili Acar’ın Müdür Şenbayram’a plaket takdimi ile sona erdi.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burdur

Sulama kanalına düşen çocuk hayatını kaybetti

Yayınlanma

,

Yazar:

Burdur’un Gölhisar ilçesinde sulama kanalına düşen 7 yaşındaki Süleyman Sancar hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, dün meydana gelen olayda babası ile birlikte hayvan alışveriş yapmak için ilçede bulunan bir eve giden Süleyman Sanca bir anda ortadan kayboldu. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen ekipler ile birlikte vatandaşlar da 7 yaşındaki çocuğu aramak için seferber oldu.

Aradan saatler geçtikten sonra sulama kanalında cansız bedenine ulaşılan Süleyman Sancar, bugün Hacı Hasan Camisinden kaldırılarak Konak Horzum Mezarlığına defnedildi.

Reklam
Okumaya Devam Et

Burdur

CHP Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu Burdur’da

Yayınlanma

,

Yazar:

“Birinci Turda Alacağız ve Türkiye’de Tarih Yazacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Evet bu seçimin büt’ü yok. Bu seçimin kazası da, büt’ü de yok. Birinci turda alacağız ve Türkiye’de tarih yazacağız” dedi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Eskişehir’deki mitinginin ardından Burdur’da yurttaşlarla buluştu. CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na Burdur mitinginde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş eşlik etti.

Reklam

CHP lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Burdur Millet Buluşmasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Bizim, zaman zaman sizler de sosyal medya hesaplarından izliyorsunuz, Mansur Başkan da değindi, bizim milliyetçiliğimizi arada bir sorguluyorlar. Siz kim milliyetçilik kim? Allah aşkına 34 askerimiz Suriye’de şehit edildi. Vuran Rusya’ydı. İki gün sonra Putin’in kapısına gidip dakikalarca bekleyen kimdi Allah aşkına? Bana kalkmış milliyetçilik dersi veriyor! Ölen bizim askerimiz, şehit olan bizim şehidimiz, vuran Rusya. Rusya’nın bizden özür dilemesi gerekiyor. ‘Biz yaptık kusura bakmayın’ demesi gerekiyor. Koşa koşa Putin’in kapısına gitti. Putin kapısında bekletti, kronometreyi çalıştırdı, kaç dakika Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını beklettiğini bütün dünyaya gösterdi. Sonra adam neymiş, ‘Efendim dünya çapında bir adam’mış. Doğru. Bir başka ülkenin Cumhurbaşkanının kapısında bu kadar bekleyen, kronometreyle dünyaya teşhir edilen başka bir Cumhurbaşkanı yoktur. Bay Kemal buna asla izin vermeyecektir. Bay Kemal askerine de, ordusuna da sahip çıkacaktır. Bay Kemal güvenlik güçlerine de sahip çıkacaktır. Bay Kemal, ‘Terör nereden ve kimden gelirse gelsin bir insanlık suçudur’ diyecek ve teröre karşı mücadeleyi son damlasına kadar yapacaktır.

Bizim iki kırmızıçizgimiz var sevgili Burdurlu kardeşlerim, iki kırmızıçizgimiz var. Bayrağımız ve vatanımız. Bayrak ve vatan… Gözümüzü kırpmadan bayrağımız için de, vatanımız için de ölüme gideriz. Dolayısıyla onun dışında bütün insanları kucaklarız. Hiç kimsenin kimliğini, hiç kimsenin yaşam tarzını, hiç kimsenin inancını sorgulamayız. O hak bizde değildir. Hangimiz anne babamızı seçme hakkına sahibiz? Yok öyle bir şey. Ama hepimiz annemizle, babamızla, yakınlarımızla gurur duyarız. Herkesin inancına saygı gösteririz. Kimin inançlı, kimin inançsız olduğunu sadece Yüce Yaradan bilir. Böyle bir yetki kimseye verilmemiştir. Bu çerçevede başka şeyler de var. Diyordu ya, ‘Bu can bu tende kaldığı sürece Papazı benden alamazsın…’ Değil mi? Meydan meydan geziyordu. Ne oldu? Papazı götürdü teslim etti. Böyle bir kişi Türkiye Cumhuriyeti Devletinde Cumhurbaşkanlığı yapamaz. Bir söz verdiysen sözünün arkasında kapı gibi duracaksın. Vermeyeceksin kardeşim, ‘Vermiyorum’ diyeceksin. ‘Suçluysa burada yargılayacağım’ diyeceksin. O zaman 85 milyon da senin arkanda dururdu. Ne oldu? Götürdün teslim ettin. Sonra ne dedi? ‘Aptal olma’ dedi. Ses çıkarmadı.

Reklam

Sizden sandığa giderken bir şey istiyorum. Elinizi vicdanınıza koyup sandığa gidin ve sandıkta oy kullanırken Allah aşkına kul hakkı yiyenlere oy vermeyin. Yolsuzluk yapanlara oy vermeyin. Sizin hakkınızı çalanlara oy vermeyin. ‘Kul hakkı yemek en büyük günahtır’ demiyor mu Yüce Yaradan? En büyük günah işleyene oy vererek niye ortak oluyorsunuz? Niye oy veriyorsunuz onlara? Saraylarda oturuyorlar. Ne sarayı kardeşim ya! Allah nasip eder seçtiğinizde Mansur Başkanın dediği gibi Çankaya’ya gideceğiz, o mütevazı köşkte oturacağız. Bizim saraylarla ilgimiz yok.

Gençler, iktidara taşıyacak olan sizsiniz. Sözlerimin başında söyledim. Gençler söz mü? Cumhuriyet Meydanında soruyorum, söz mü?

Ben de size söz veriyorum, beraber iktidar olacağız.

Reklam
Okumaya Devam Et

Burdur

Burdur’da AK Parti’den 1. Sıra Adem Korkmaz Oldu

Yayınlanma

,

Yazar:

MAKÜ Rektörlüğünden istifa eden Adem Korkmaz 1. sıradan milletvekili adayı gösterildi. Bucak İlçe Başkanlığından istifa eden Mustafa Oğuz 2. sıra aday olarak gösterilirken, İl Başkanlığı görevinden istifa eden Volkan Mengi ise 3. sıra adayı oldu.

İŞTE ADAY LİSTESİ

1- Adem Korkmaz

Reklam

2- Mustafa Oğuz

3- Volkan Mengi

ADEM KORKMAZ’DAN İLK MESAJ

Reklam

​Adem Korkmaz ilk mesajında, ‘’Türkiye Yüzyılında Burdur’u geleceğe taşımak için çıktığımız bu yolda bize fırsat veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm AK Parti Teşkilatlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum’’ ifadelerine yer verdi.

Adem Korkmaz Kimdir?

1971 Yılında Burdur’un Ağlasun ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ağlasun’da tamamladı.

Reklam

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Cumhuriyet Üniversitesinde, doktorasını İstanbul Üniversitesinde tamamladı.

Süleyman Demirel Üniversitesinde doçent oldu ve aynı üniversitede 2013 yılında profesör unvanını aldı.

Süleyman Demirel Üniversitesinde Ağlasun Meslek Yüksekokulu ile Aksu Meslek Yüksekokullarının müdürlüklerini yapan Korkmaz, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde 2015-2023 yılları arasında rektörlük görevini yürüttü.

Reklam

İngilizce ve Fransızca bilen Korkmaz, evli ve üç çocuk babasıdır.

Okumaya Devam Et

Popüler